Juventus je opäť lídrom, Buffon vyrovnal rekord Maldiniho. Špalek v základe

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v 17. kole talianskej Serie A na pôde Sampdorie Janov 2:1.

18.12.2019 21:35 , aktualizované: 23:58
Cristiano Ronaldo, Gianluigi Buffon Foto: ,
Cristiano Ronaldo a Gianluigi Buffon v objatí po víťazstve v Janove.

Rekordný štart v drese Juventusu si pripísal brankár Gianluigi Buffon, keď v drese „starej dámy“ nastúpil už na svoj 479. zápas, čím o jeden duel preskočil Alessandra Del Piera.

Štyridsaťjedenročný majster sveta z roku 2006 zároveň aj vyrovnal rekord bývalého obrancu milánskeho AC Paola Maldiniho v počte zápasov v Serii A.

Zverenci Maurizia Sarriho sa dostali do vedenia už v 19. minúte po exportnej strele Paula Dybalu. Domácim sa podarilo vyrovnať v 35. minúte zásluhou Gianlucu Caprariho, no konečné slovo mal v nadstavenom čase úvodného dejstva Cristiano Ronaldo.

„Bianconeri“ sa výhrou dostali na čelo Serie A s náskokom troch bodov pred Interom Miláno. Hráči Antonia Conteho však svoj duel 17. kola ešte len budú hrať. V sobotu privítajú na domácej pôde FC Janov.