Arsenal sa nevykúpil z krízy, favoriti zakopávali. Dúbravka nezabránil prehre

Futbalisti Manchestru United remizovali v nedeľňajšom dueli 17. kola Premier League s Evertonom 1:1. Bod pre domácich zachránil v 77. minúte tínedžer Mason Greenwood.

14.12.2019 18:16 , aktualizované: 16.12.2019 22:42
Raheem Sterling Foto: ,
Zakončujúci Raheem Sterling pomohol Manchestru City k dôležitému triumfu na pôde Arsenalu.

Everton sa na Old Trafforde ujal vedenia na konci prvého polčasu. Brankár David de Gea po rohovom kope neodvrátil vo výskoku loptu a tá sa odrazila od obrancu Victora Lindelöfa do siete. Manchester mal v druhom polčase tlak, ktorý korunoval Greenwood prízemnou strelou z hranice šestnástky k žrdi na 1:1.

Everton po druhýkrát viedol dočasný tréner Duncan Ferguson. Po senzačnom triumfe 3:1 nad Chelsea bodoval aj na Old Trafford, ktorý dlhé roky predtým sledoval úspechy menovca Sira Alexa Fergusona na lavičke United.

Tottenham Hotspur ukončil 11-zápasovú ligovú sériu Wolverhamptonu Wanderers bez prehry, keď na ihrisku súpera vyhral 2:1. O triumfe zverencov Joseho Mourinha rozhodol v nadstavenom čase hlavičkou z jedenástich metrov Jan Vertonghen.

V šlágri nedeľňajšieho programu triumfoval Manchester City na pôde londýnskeho Arsenalu 3:0, keď dal všetky góly v prvom polčase. Už v druhej minúte poslal hostí do vedenia Kevin de Bruyne, ktorý sa presadil presnou strelou po centri Gabriela Jesusa.

Belgický tvorca hry potom po štvrťhodine hry našiel v pokutovom území Raheema Sterlinga a tomu stačilo doklepnúť loptu do siete. De Bruyne zavŕšil svoj koncert päť minút pred prestávkou, keď sa presadil strelou spoza pokutového územia.

Súboj prvého s posledným v tabuľke sa skončil víťazstvom FC Liverpool nad Watfordom 2:0. Prvý gól strelil v 38. min po rýchlom protiútoku Mohamed Salah. Tesne po zmene strán rozvlnil sieť aj Sadio Mané, no gól neplatil pre tesný ofsajd, ktorý potvrdil videoasistent rozhodcu. Tesne pred záverečným hvizdom pridal Egypťan aj svoj druhý zásah, ktorý systém VAR naopak potvrdil.

Slovenský gólman Martin Dúbravka nedokázal zabrániť prehre svojho tímu Newcastle United v Burnley 0:1. Jediný gól duelu mu strelil v 58. min po rohovom kope hlavou Chris Wood. Severoangličania prehrali prvýkrát po troch dueloch.

Druhý tím tabuľky Leicester doma nedokázal bodovať naplno s predposledným Norwichom a remizoval 1:1. Žlto-zelení viedli, keď skóre otvoril z rýchleho protiútoku Teemu Pukki. „Líšky“ ešte do prestávky vyrovnali, brankár Tim Krul si zrazil do vlastnej brány center z priameho kopu. Leicester ukončil víťaznú šnúru v lige na ôsmich dueloch.

Aj ďalší kandidát na Ligu majstrov FC Chelsea zakopol. Doma prehral s Bournemouthom 0:1 gólom z 85. minúty, o ktorý sa postaral Dan Gosling.