Bénesov Gladbach zosadili z trónu. Bayern a Dortmund doháňajú manko

V 15. kole nemeckej futbalovej bundesligy prehral líder tabuľky Borussia Mönchengladbach v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Lászlóm Bénesom na ihrisku Wolfsburgu 1:2. Víťazný gól "vlkov" strelil v prvej minúte nadstaveného času Max Arnold.

14.12.2019 18:07 , aktualizované: 15.12.2019 20:17
Bénes, Foto: ,
László Bénes odohral proti Wolfsburgu 77 minút. Jeho tím prišiel o líderstvo v I. bundeslige.

Obhajca titulu Bayern Mníchov po dvoch prehrách nedopustil ďalšie zaváhanie a Werder Brémy deklasoval 6:1. Hostia viedli vďaka gólu albánskeho útočníka Milota Rashicu z rýchleho protiútoku, no Bayern vyrovnal dvoma zlepenými gólmi tesne pred zmenou strán.

V druhom polčase už Bavori dominovali. Tri góly napokon zaznamenal Philippe Coutinho, dva pridal Robert Lewandowski.

O záchranu bojujúca Hertha Berlín bez slovenských hráčov v zostave si pripísala prvý úspech pod vedením nového trénera Jürgena Klinsmanna, o európske poháre bojujúci Freiburg zdolala 1:0. O jediný gól duelu sa v 53. min postaral strelou spoza šestnástky Čech Vladimír Darida. Borussia Dortmund uspela na pôde Mainzu hladko 4:0.

Na čelo tabuľky sa v sobotu vyšvihli hráči RB Lipsko, ktorí vyhrali na ihrisku Fortuny Düsseldorf hladko 3:0. Lipsko vedie o dva body pred Borussiou Mönchengladbach, ktorá v nedeľu nastúpi vo Wolfsburgu.

Bundesliga – 15. kolo:

Nedeľa:

VfL Wolfsburg – Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)
Góly: 13. Schlager, 90.+1 Arnold – 15. Embolo
za hostí L. Bénes do 77. min

Schalke 04 – Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)
Gól: 53. Raman. ČK: 67. Nubel (Schalke)

Sobota:

Bayern Mníchov – Werder Brémy 6:1 (2:1)
Góly: 45., 63. a 78. Coutinho, 45.+4. a 72. Lewandowski, 75. Müller – 24. Rashica

Hertha Berlín – SC Freiburg 1:0 (0:0)
Góly: 53. Darida
P. Pekarík (Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

1. FC Kolín nad Rýnom – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Góly: 73. J. Cordoba, ČK: 62. Dragovič po 2. ŽK, 77. Bailey (obaja Bayer)

FSV Mainz – Borussia Dortmund 0:4 (0:1)
Góly: 32. Reus, 66. Sancho, 69. T. Hazard, 84. Schulz

SC Paderborn – Union Berlín 1:1 (0:0)
Góly: 33. Pröger – 7. Ingvartsen

Fortuna Düsseldorf – RB Lipsko 0:3 (0:1)
Góly: 2. Schick, 58. Werner (z 11m), 75. Mukiele

Piatok:

TSG 1899 Hoffenheim – FC Augsburg 2:4 (1:1)
Góly: 14. Skov, 80. Locadia – 11. a 51. Max (druhý z 11 m), 56. Jensen, 85. Iago