Dúbravka vychytal víťazstvo. Arsenal odvrátil ďalšie zlyhanie

Londýnsky Arsenal pod vedením dočasného trénera Freddieho Ljungberga zvíťazil v pondelňajšej dohrávke 16. kola anglickej Premier League v londýnskom derby na pôde West Hamu United 3:1. Nepriaznivý vývoj otočil troma gólmi v rozmedzí 60. - 69. minúty. Postupne sa presadili Martinelli, Pépé a Aubameyang.

07.12.2019 15:19 , aktualizované: 09.12.2019 22:54
Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka podržal Newcastle najmä v prvom polčase.

Futbalisti Newcastlu United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom zvíťazili nad FC Southampton 2:1. Dúbravka bol opäť oporou domácich a v prvom polčase sa blysol viacerými výbornými zákrokmi.

„Straky“ prehrávali od 52. minúty po góle Dannyho Ingsa, no vďaka presným zásahom stredopoliara Jonjoa Shelvyho a obrancu Federica Fernandeza napokon ukoristili všetky tri body.

Hráči Leicestru City triumfovali na ihrisku Aston Villy 4:1 a znížili stratu na vedúci FC Liverpool na osem bodov. Dva góly „líšok“ strelil Jamie Vardy.

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v sobotnom zápase na ihrisku mestského rivala Manchestru City 2:1. Tretí Citizens s 32 bodmi strácajú na lídra FC Liverpool už 14 bodov.

Zverenci Oleho Gunnara Solskjaera majú dobrú formu, v sobotňajšom derby nadviazali na stredajší domáci triumf 2:1 s Tottenhamom Hotspur. Do vedenia ich na Etihad Stadium poslal v 23. minúte po premenenej penalte Marcus Rashford, keď ho predtým fauloval Bernardo Silva.

Ten istý hráč mal ďalšiu šancu o štyri minúty neskôr, ale spoza šestnástky trafil len brvno. O dve minúty po tom však presne namieril Anthony Martial. Hostia si držali dvojgólový náskok do 85. minúty.

Potom sa po rohovom kope dostal ku zakončeniu hlavou Nicolas Otamendi, ale ten už iba zmiernil prehru zverencov Pepa Guardiolu. Pre úradujúceho majstra to bola štvrtá prehra v ligovej sezóne.

Everton zvíťazil doma nad Chelsea 3:1. Dva góly strelil anglický útočník Dominic Calvert-Lewin, jeden Brazílčan Richarlison. Everton cez týždeň prepustil portugalského trénera Marca Silvu, proti „The Blues“ viedol tím dočasný kouč Duncan Ferguson – bývalá hráčska ikona klubu.

Chelsea prehrala v treťom z posledných štyroch stretnutí. Everton naopak ukončil trojzápasovú sériu bez bodu.

Tottenham zvíťazil v treťom z posledných štyroch stretnutí, keď vysoko rozstrieľal Burnley 5:0. Dva góly strelil Harry Kane.

Líder súťaže FC Liverpool nemal komplikácie v Bournemouthe a pripísal si po výsledku 3:0 pätnásty úspech v sezóne.