Vigo nastúpilo bez Lobotku. Valjent neubránil Messiho, zaznamenal hetrik

Futbalisti Getafe zvíťazili v nedeľnom stretnutí 16. kola najvyššej španielskej súťaže v Eibare 1:0. Hostia vyhrali po tretí raz za sebou a natiahli šnúru bez prehry na šesť zápasov.

07.12.2019 14:59 , aktualizované: 08.12.2019 20:47
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi pred zápasom ukázal fanúšikom čerstvo prevzatú Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu roku 2019.

Real Betis Sevilla zdolal vďaka prvopolčasovému hetriku Joaquina Athletic Bilbao 3:2. Celta Vigo v zostave bez slovenského stredopoliara Stanislava Lobotku prehrala na pôde Leganes 2:3.

Hetrik argentínskeho útočníka Lionela Messiho prispel k sobotňajšiemu triumfu FC Barcelona nad RCD Mallorca 5:2. Messi sa presadil dvoma utešenými technickými strelami a krásnym volejom do vinkla v závere.

Hosťom, za ktorých odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Martin Valjent, nestačili ani dva góly Chorváta Anteho Budimira.

Futbalisti Realu Madrid si v sobotňajšom zápase poradili s predposledným tímom tabuľky Espanyolom Barcelona 2:0. Najväčšiu zásluhu na triumfe domácich mal francúzsky útočník Karim Benzema, ktorý v 37. minúte prihral na úvodný gól krajanovi Raphaelovi Varanovi a v 79. minúte rozvlnil sieť sám.

Domácim chýbali viaceré hviezdy ako Eden Hazard, Gareth Bale, Marcelo či James Rodríguez. Ferland Mendy inkasoval sedem minút pred koncom červenú kartu po dvoch žltých.

Real Madrid nastúpil v zelených dresoch. Chcel takýmto spôsobom podporiť 25. konferenciu Organizácie spojených národov o klíme, ktorá sa v hlavnom meste Španielska koná od 2. – 13. decembra.

Na fasáde štadióna Santiaga Bernabea je počas trvania konferencie obrovský transparent s ekologickou témou. „Biely balet“ už v tejto sezóne raz nastúpil v zelenom, v priateľskom stretnutí so Salzburgom.

Atlético Madrid remizovalo v piatkovom zápase na ihrisku Villarrealu 0:0. Hostia nezvíťazili v lige po tretí raz za sebou. Villarreal natiahol šnúru bez výhry na šesť duelov.

La Liga, 16. kolo

NEDEĽA

Leganes – Celta Vigo 3:2 (2:0)
Góly: 15.a 39. Oscar, 55. Rodrigues – 64. Araujo, 81. Aspas, ČK: 71. Fernandez (Celta)

Real Valladolid – Real Sociedad San Sebastian 0:0

Real Betis – Athletic Bilbao 3:2 (3:1)
Góly: 2., 11. a 20. Joaquin – 44. Williams (11 m), 75. Berchiche

Eibar – Getafe 0:1 (0:0)
Gól: 67. Angel, ČK: 90.+7 Orellana (Eibar)

SOBOTA

Real Madrid – Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)
Góly: 37. Varane, 79. Benzema, ČK: 83. Mendy (Real) po 2. ŽK

Granada FC – Deportivo Alaves 3:0 (0:0)
Góly: 48. Fernandez, 58. Soldado (z 11 m), 78. Herrera, ČK: 67. Wakaso, 90+1. Laguardia (obaja Alaves)

UD Levante – FC Valencia 2:4 (2:1)
Góly: 11. a 20. Marti (druhý z 11 m) – 45+4. Marti (vlastný), 57. a 59. Gameiro, 88. Torres, ČK: 74. Falcon (Levante)

FC Barcelona – RCD Mallorca 5:2 (4:1)
Góly: 17., 41. a 83. Messi, 17. Griezmann, 43. Suarez – 35. a 64. Budimir