Kucka strelil víťazný gól. Inter po výbuchu Juve zotrval na čele

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka gólom rozhodol o víťazstve FC Parma na pôde Sampdorie Janov 1:0 v dueli 16. kola talianskej Serie A.

06.12.2019 22:49 , aktualizované: 08.12.2019 22:39
Juraj Kucka Foto: ,
Juraj Kucka strelil jediný gól stretnutia Sampdoria - Parma.

V 21. minúte po rohovom kope hlavičkou k vzdialenejšej žrdi prekonal brankára Emila Audera. Gól oslávil tradičným saltom. Do druhého polčasu už slovenský stredopoliar nenastúpil.

Futbalisti US Lecce remizovali v úvodnom nedeľňajšom zápase s FC Janov 2:2. Hostia v druhom polčase prišli o dvojgólový náskok a dohrávali s deviatimi hráčmi, keď do kabín museli ísť predčasne Kevin Agudelo a Goran Pandev.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v sobotnom šlágri doma nad Juventusom Turín 3:1. Uštedrili tak obhajcovi prvú ligovú prehru v sezóne. V domácom drese absolvoval zápas na lavičke náhradníkov slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro.

Hostia nevyužili šancu na preskočenie Interu Miláno na prvé miesto tabuľky. Skóre síce otvoril Cristiano Ronaldo, ale domáci v úplnom závere druhého polčasu vyrovnali. V 69. minúte dostal červenú kartu hosťujúci Juan Cuadrado a Lazio to využilo o pár minút, keď sa presadil Sergej Milinkovič-Savič.

Potom ešte domáci Ciro Immobile nepremenil penaltu, Lazio to však v konečnom dôsledku mrzieť nemuselo, keďže v 90.+5 minúte spečatil výsledok Felipe Caicedo.

Inter Miláno v piatok remizoval doma s AS Rím 0:0. Inter ukončil päťzápasovú šnúru víťazstiev v lige, v ktorej neprehral už osem stretnutí.

Atalanta zdolala Hellas Verona na vlastnom ihrisku 3:2. Domáci dohrávali duel v početnej výhode a v nadstavenom čase vbehol do šestnástky albánsky obranca Berat Djimsiti, ktorý rozhodol duel. V drese hostí nehral Ľubomír Tupta pre zranenie kolena.

Gól: 54. Balotelli

Sassuolo Calcio – Cagliari Calcio 2:2 (2:0)
Góly: 7. Berardi, 36. Djuričić – 51. Joao Pedro, 90. Ragatzu

FC Turín – ACF Fiorentina 2:1
Góly: 22. Zaza, 72. Ansaldi – 90+1. Caceres

US Lecce – FC Janov 2:2 (0:2)
Góly: 60. Falco, 70. Tabanelli – 31. Pandev, 45. Criscito (11 m), ČK: 69. Agudelo, 77. Pandev (obaja FC Janov)

FC Bologna – AC Miláno 2:3 (1:2)
Góly: 40. Hernandez (vlastný), 84. Sansone (11 m) – 15. Piątek (11 m), 32. Hernandez, 46. Bonaventura

SOBOTA

Lazio Rím – Juventus Turín 3:1 (1:1)
Góly: 45.+1 Luiz Felipe, 74. Milinkovič-Savič, 90.+5 Caicedo – 25. C. Ronaldo, ČK: 69. Cuadrado (Juventus)

Atalanta Bergamo – Hellas Verona 3:2 (1:1)
Góly: 22. Malinovskyj, 64. Muriel (z 11 m), 90.+3 Djimsiti – 23. a 57. Di Carmine, ČK: 85. Dawidowicz (Hellas) po 2. ŽK

Udinese Calcio – SSC Neapol 1:1 (1:0)
Góly: 32. Lasagna – 69. Zieliňski