Gladbach s Bénesom v nadstavení zrazil Bayern. Duda sa vrátil do zostavy

Futbalisti SC Paderborn sa postarali o prekvapenie v dohrávanom stretnutí 14. kola nemeckej Bundesligy, keď zvíťazili na pôde Werderu Brémy 1:0. Víťazný gól strelil v samom závere pohotovou dorážkou Sven Michel.

06.12.2019 22:35 , aktualizované: 08.12.2019 20:09
Bénes, Foto: ,
László Bénes (22) v súboji s hviezdnym útočníkom Bayernu Mníchov Robertom Lewandowskim.

Iba druhá výhra v sezóne pomohla Paderbornu odlepiť sa z dna ligovej tabuľky, pri rovnakom bodovom zisku má lepšie skóre ako 1. FC. Kolín, ktorý v nedeľu prehral na ihrisku Unionu Berlín 0:2.

Švédsky útočník Sebastian Anderson prispel dvomi gólmi k víťazstvu Unionu. Reprezentačný útočník „troch koruniek“ si pripísal siedmy a ôsmy gól v tejto sezóne.

V šlágri kola zvíťazila Borussia Mönchengladbach doma nad Bayernom Mníchov 2:1. Bavorský veľkoklub sa dostal do vedenia tesne po zmene strán, keď po otočke skóroval Ivan Perišič. Lenže Borussia duel otočila vďaka dvom gólom obrancu Ramyho Bensebainiho.

Alžírčan v 60. minúte vyrovnal po priamom kope a v druhej minúte nadstaveného času rozhodol z pokutového kopu.

Slovenský reprezentant Lászlo Bénes v domácom drese odohral úvodných 58. minút. Mönchengladbach naďalej vedie ligu, o bod pred Lipskom, ktoré zvíťazilo 3:1 nad Hoffenheimom a bodovalo naplno piatykrát v rade.

Na šieste miesto v priebežnej tabuľke poskočil Leverkusen, ktorý zásluhou dvoch gólov Lucasa Alaria zdolal doma Schalke 2:1.

Hertha Berlín mala na dosah prvé víťazstvo od 4. októbra. Napokon sa však musela vo Frankfurte uspokojiť s remízou 2:2. Hostia viedli do 65. minúty 2:0 po góloch Dodiho Lukebakia a Marka Grujiča. Potom však skorigoval Martin Hinteregger a bod pre domácich zabezpečil v závere duelu Sebastian Rode.

Za Herthu hral do 49. minúty slovenský reprezentant Ondrej Duda, ale do štatistík sa zapísal iba žltou kartou. Jeho spoluhráč Peter Pekarík nebol ani na lavičke náhradníkov.

Berlínčania bodovali po piatich prehrách, Frankfurt ukončil trojzápasovú sériu prehier.

Gól: 85. Schmid

Borussia Mönchengladbach – Bayern Mníchov 2:1 (0:0)
Góly: 60. a 90.+2. Bensebaini (druhý z 11 m) – 49. Perišič, ČK: 90.+1. Martinez (Bayern)