Perfektný, je na nezaplatenie. Briti chvália Dúbravku

Slovenský brankár v službách anglického futbalového klubu Newcastle United Martin Dúbravka ponúkol vo štvrtkovom zápase 15. kola Premier League na ihrisku Sheffieldu United ďalšie parádne predstavenie. Tridsaťročný Žilinčan sa viacerými bravúrnymi zákrokmi pričinil o víťazstvo "strák" 2:0, ktoré sa tak posunuli na 11. miesto v tabuľke.

03.12.2019 23:18 , aktualizované: 06.12.2019 09:45
Martin Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka v akcii v zápase so Sheffieldom.

„Len pár dní po tom, ako famózne vychytal Gabriela Jesusa a Kevina De Bruyna v stretnutí so šampiónom Manchestrom City, sa Dúbravka opäť naplno predviedol v bránke Newcastlu. Zákroky, aké ukázal v Sheffielde, sú na nezaplatenie. Bol perfektný,“ napísal web chroniclelive.co.uk o gólmanovi slovenského národného mužstva.

Dúbravka v aktuálnej sezóne nevynechal v Premier League ani minútu. V 15. vystúpení si pripísal na konto štvrté čisté konto. V úvode druhého polčasu v Sheffielde ho po súboji s domácim útočníkom Billym Sharpom museli ošetrovať, keďže signalizoval nepohodlie v ľavej nohe, ale napokon stretnutie dochytal.

„Snažil som sa sústrediť na každú situáciu a udržať v pozornosti aj spoluhráčov, pretože potrebujeme byť súdržní. Musím povedať, že spoluhráči hrali úžasne, urobili všetko správne,“ povedal pre klubovú stránku Dúbravka.

Anglickí novinári označili jeho výkon prívlastkom „imperious.“ "V každom zápase je treba niečo urobiť. V tomto zápase som mal veľa zákrokov a som rád, že som si udržal čisté konto, pretože to je dôležité pre sebadôveru mužstva.

Vždy hovorím, že kredit si zaslúži celý tím. Hráči v poli mi pomohli veľmi, najmä pri tom veľkom množstve centrov do šestnástky," dodal slovenský brankár.

V druhom štvrtkovom zápase sa zrodilo prekvapenie v Londýne. Domáci Arsenal pokračuje v nepresvedčivých výkonoch a tentoraz nestačil na Brighton. Podľahol mu 1:2.

Ešte v stredu utrpel prvú prehru na lavičke Tottenhamu Jose Mourinho. Kohúti podľahli na Old Trafforde Manchestru United 1:2.

Hrdinom domácich bol Marcus Rashford, ktorý strelil dva góly. Čestný úspech hostí dosiahol Dele Alli, keď si v závere prvého polčasu elegantne prehodil dvoch obrancov United a zblízka vyrovnal na 1:1.

Hráči United dali víťazstvom najlepšiu odpoveď Mourinhovi. Portugalčan sa na konci svojej anabázy na lavičke klubu často ponosoval na prístup hráčov. V kabíne údajne panovala napätá atmosféra a spory.

Leicester City natiahol víťaznú sériu na sedem zápasov, pred svojimi fanúšikmi zdolali Watford 1:0. Úvodný gól duelu strelil v 55. minúte z jedenástky Jamie Vardy. V tejto sezóne si pripísal 14. ligový zásah a je na čele tabuľky kanonierov. Poistku pridal v 90.+5 minúte James Maddison.

O tri góly menej má na konte Tammy Abraham z Chelsea. Dvadsaťdvaročný útočník sa presadil aj pri stredajšej výhre „blues“ nad Aston Villou 2:1.

Liverpool triumfoval nad Evertonom 5:2. Hrdinami 234. Merseyside derby boli Divock Origi a Sadio Mane. Origi strelil dva góly, Mane raz skóroval a dvakrát asistoval. O jeden zásah sa postaral Xherdan Shaqiri, Švajčiar dostal príležitosť v základnej jedenástke na úkor Mohameda Salaha.

Gólovú bodku dal v 90. minúte Georginio Wijnaldum. Za hostí sa presadili Michael Keane a Richarlison.

Obhajca titulu Manchester City triumfoval na pôde Burnley 4:1 a v tabuľke figuruje o osem bodov za vedúcim FC Liverpool, ktorý má k dobru stredajšie domáce derby s Evertonom.

Premier League, 15. kolo

ŠTVRTOK

Sheffield United – Newcastle United 0:2 (0:1)

Góly: 55. Vardy (z 11 m), 90.+5 Maddison

Manchester United – Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)
Góly: 6. a 49. Rashford (druhý z 11 m) – 39. Alli

Southampton – Norwich 2:1 (2:0)
Góly: 22. Ings, 43. Bertrand – 65. Pukki

Wolverhampton Wanderers – West Ham United 2:0 (1:0)
Góly: 23. Dendoncker, 86. Cutrone

FC Liverpool – FC Everton 5:2 (4:2)
Góly: 6. a 31. Origi, 17. Shaqiri, 45. Mane, 90. Wijnaldum – 21. Keane, 45.+3 Richarlison