Mönchengladbach aj s Bénesom zvládol prestrelku a vedie Bundesligu

V prvom z dvoch nedeľňajších stretnutí 13. kola nemeckej futbalovej Bundesligy vyhrala Borussia Mönchengladbach nad SC Freiburg 4:2.

30.11.2019 17:34 , aktualizované: 01.12.2019 21:33
László Bénes Foto: ,
Stredopoliar Borussie Mönchengladbach László Bénes v zápase proti Freiburgu.

V drese domách, ktorí si výhrou udržali priebežnú líderskú pozíciu, hral do 65. minúty slovenský ofenzívny stredopoliar László Bénes.

Člen rerezentácie SR sa v stretnutí gólom ani prihrávkou na presný zásah nepresadil, ešte v prvom polčase inkasoval žltú kartu za podkopnutie.

V drese domácich sa darilo švajčiarskemu útočníkovi Breelovi Embolovi, ktorý dvakrát skóroval, v druhom polčase navyše nepremenil pokutový kop. Embolo síce prekonal gólmana, mieril však len do žrde.

Bayern Mníchov prehral na domácej pôde s Bayerom Leverkusen 1:2. Oba góly hostí strelil Leon Bailey. Za Bavorov bol v dueli 13. kola nemeckej bundesligy strelecky úspešný len Thomas Müller, ktorý v 34. minúte vyrovnal na 1:1.

Hertha Berlín podľahla Borussii Dortmund 1:2 a natiahla šnúru prehier na päť zápasov. Na súpiske domácich nefigurovali slovenskí futbalisti Ondrej Duda ani Peter Pekarík. RB Lipsko zvíťazilo na ihrisku posledného Paderborn 3:2.

Hostia viedli po prvom polčase po góloch Patrika Schicka, Marcela Sabitzera a Tima Wernera už 3:0, ale domáci dokázali v polovici druhého polčasu dvomi gólmi zápas v rozpätí 11 minút zápas zdramatizovať.

Futbalisti Schalke 04 Gelsenkirchen zvíťazili v piatkovom domácom zápase 13. kola nemeckej bundesligy nad Unionom Berlín 2:1.

S 25 bodmi sa dotiahli v tabuľke na vedúcu Borussiu Mönchengladbach, ktorá má zápas k dobru.

Bayern Mníchov – Bayern Leverkusen 1:2 (1:2)
Góly: 34. Müller – 10., 35. Bailey.
Hertha Berlín – Borussia Dortmund 1:2 (1:2)
Góly: 34. Darida – 15. Sancho, 17. T. Hazard. 74.667 divákov.
O. Duda a P. Pekarík (obaja Hertha) nefigurovali na zápasovej súpiske
Paderborn – RB Lipsko 2:3 (0:3)
Góly: 62. Mamba, 73. Gjasula – 3. Schick, 4. Sabitzer, 26. Werner.
1.FC Köln – Augsburg 1:1 (0:1)
Góly: 86. Cordoba – 43. Niederlechner.
Hoffenheim – Fortuna Düsseldorf 1:1 (1:0)
Góly: 6. Kramarič – 88. Hennings.
Borussia Mönchengladbach – SC Freiburg 4:2 (1:1)
Góly: 46. a 71. Embolo, 3. Thuram, 51. Hermann – 6. Schmid, 58. Holer
L. Bénes (Borussia) hral do 65. min., v 40. min. dostal ŽK
VfL Wolfsburg – Werder Brémy 2:3 (1:2)
Góly: 36. Weghorst, 73. William – 13. a 83. Rašica (prvý z 11 m), 39. Bittencourt