Bitka so súperom, inzultácia rozhodcu. Horkokrvný severan si tento rok nezahrá

Švédsky reprezentačný brankár Robin Olsen bude chýbať futbalistom Cagliari v najbližších štyroch zápasoch talianskej ligy.

26.11.2019 20:39
Robin Olsen Foto: ,
Brankár Cagliari Robin Olsen.

Dvadsaťdeväťročný gólman hosťujúci z AS Rím dostal od disciplinárnej komisie trest za bitku s útočníkom Lecce Gianlucom Lapadulom v pondelkovom zápase, v ktorom boli v 85. minúte obaja vylúčení. Lapadula vynechá za trest dva zápasy, Olsen už si v tomto roku nezachytá. Navyše obaja zaplatia pokutu 10 000 eur.

Hráči sa do seba v závere vypätého zápasu ostro pustili po tom, čo Lapadula z penalty znížil na 1:2 a ponáhľal sa po loptu, ktorú švédsky gólman nešportovo zakopol. Pri šarvátke Olsen udrel Lapadulu do tváre, útočník domácich sa mu pokúsil dať „hlavičku“.

Olsen cestou do šatne ešte inzultoval štvrtého rozhodcu. Za svoje správanie sa neskôr ospravedlnil spoluhráčom, trénerovi a fanúšikom.

Lecce potom v nadstavenom čase vybojovalo bod za remízu 2:2, keď striedajúceho gólmana Rafaela prekonal Calderoni. Cagliari dohrávalo zápas s deviatimi hráčmi, pretože už v 81. minúte dostal červenú kartu za hru rukou obranca Fabrizio Cacciatore.

Pre Cagliari, ktoré sa drží na štvrtom mieste tabuľky, znamená Olsenov trest ďalší problém. Dlhodobo mimo hry je totiž pre zranenie brankárska jednotka tímu Alessio Cragno. Tím bude zrejme spoliehať na tridsaťsedemročného Brazílčana Rafaela.