Kucka prihral na gól pri nešťastnej remíze, Špalek a Vavro len na lavičke

Futbalisti Juventusu bez hviezdneho Cristiana Ronalda zvíťazili v Bergame 2:1 a ani v trinástom kole talianskej ligy neprehrali. Dvoma gólmi sa o obrat postaral Gonzalo Higuaín.

23.11.2019 17:44 , aktualizované: 24.11.2019 22:06
Turín, voda Foto: ,
Voda na trávniku štadióna FC Turín pred zápasom s Interom.

Ronaldo po návrate z reprezentácie, ktorej štyrmi gólmi v dvoch zápasoch pomohol k postupu na majstrovstvá Európy, dostal kvôli zdravotným problémom voľno a Juventus bez najväčšie hviezdy mohol prehrávať už v prvom polčase. Musa Barrow ale z penalty zamieril len do brvna.

Domáci sa ujali vedenia v 56. minúte zásluhou Robina Gosensa a náskok držali až od 74. minúty, keď vyrovnal Higuaín.

O osem minút neskôr argentínsky útočník poslal Juventus do vedenia a obrat dokonal v nadstavení jeho krajan Paulo Dybala, ktorý gólom oslávil 200. štart v talianskej lige.

Juventus vedie tabuľku o bod pred Interom Miláno. Ten suverénne uspel na ihrisku FC Turín 3:0. V drese hostí odohral slovenský obranca Milan Škriniar celý zápas a dostal žltú kartu v 64. minúte za podrazenie.

AC Miláno sa rozišlo s SSC Neapol remízou 1:1 a ani jeden tím tak nezlomil sériu bez víťazstva. Tá milánska trvá tri zápasy, neapolská trvá už päť duelov. SSC figuruje v tabuľke nad priebežnom 7. mieste, AC je až trináste.

Futbalisti Parmy remizovali v nedeľu na ihrisku FC Bologna 2:2. Na druhý gól hostí prihral v 71. minúte Juraj Kucka, jeho tím prišiel o víťazstvo až v piatej minúte nadstaveného času.

Parma sa ujala vedenia v 17. minúte po presnom zásahu Švéda Dejana Kulusevského, ešte do prestávky vyrovnal za domácich Rodrigo Palacio. Hostia opäť gólovo udreli dvadsať minút pred koncom, keď Kucka poslal v protiútoku loptu šikovne „do uličky“ Simonemu Iacoponimu a ten upravil na 2:1. Bologna ale zo záverečného tlaku vyťažila spoň bod, po rohovom kope v 95. minúte vyrovnal Blerim Džemaili.

Rímske Lazio zvíťazilo piatykrát v sérii, keď uspelo v Sassuole 2:1. Denis Vavro presedel duel na lavičke, rovnako ako Nikolas Špalek, ktorý sledoval prehru Brescie 0:3 na trávniku AS Rím.

Záverečný duel dňa Lecce – Cagliari odložili pre silný dážď. Po troch inšpekciách trávnika arbiter Maurizio Mariani rozhodol, že terén je nespôsobilý. Duel možno odohrajú už v pondelok, hoci predpoveď nie je priaznivá.

Serie A – 13. kolo:

NEDEĽA:

FC Bologna – Parma Calcio 1913 2:2 (1:1)

D. Vavro (Lazio) sedel na lavičke náhradníkov

Hellas Verona – ACF Fiorentina 1:0 (0:0)
Gól: 66. Di Carmine

Sampdoria Janov – Udinese Calcio 2:1 (1:1)
Góly: 45.+6 Gabbiadini, 74. Ramírez (z 11m) 29. Nestorovski, ČK: 51. Jajalo (Udinese)