Celta s Lobotkom ukončila sériu prehier, stále je však na zostupovej priečke

Futbalisti Celty Vigo ukončili v španielskej La Lige negatívnu sériu piatich prehier. V nedeľňajšom dueli 14. kola vyhrali na ihrisku Villarrealu 3:1, keď dva góly zaznamenal Iago Aspas.

23.11.2019 15:30 , aktualizované: 24.11.2019 23:33
Barcelona Foto: ,
Futbalisti Barcelony oslavujú gól na trávniku Leganés.

Celý zápas v drese hostí odohral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka. Celte patrí v tabuľke zostupová 18. priečka.

Na tretie miesto tabuľky poskočila Sevilla po triumfe 1:0 vo Valladolide. Jediný gól dal už v 13. minúte z pokutového kopu Ever Banega. Sevilla stráca bod na Barcelonu a Real Madrid, má ale na konte o zápas viac.

Futbalisti Barcelony po obrate vyhrali 2:1 na ihrisku posledného Leganés. Barcelona prehrávala od 12. minúty po zásahu Jussifa Nasjrího a domáci, ktorí v doterajšom priebehu sezóny vyhrali len raz, držali vedenie až do 53. minúty. Potom sa o vyrovnanie postaral Luis Suárez a deväť minút pred koncom rozhodol o víťazstve favorita Arturo Vidal.

Barcelona je na čele tabuľky s rovnakým počtom bodov ako má Real Madrid, ktorý doma otočil skóre v dueli s Realom Sociedad San Sebastian a vyhral 3:1. Hostia síce viedli od 2. minúty, strelcom bol Da Silva Willian Jose, no Karim Benzema ešte do polčasu vyrovnal a v druhej časti pridali ďalšie góly Federico Valverde a Luka Modrič. Chorvát mal navyše asistencie pri prvých dvoch zásahoch.

Atlético Madrid remizovalo na ihrisku šiestej Granady 1:1 a z posledných piatich duelov vyhralo len dva, v ďalších troch bralo len po bode.

Slovenský futbalový reprezentant Martin Valjent odohral v piatok za hostí celý zápas medzi Levante a Mallorcou. Ani Slovák však nezabránil prehre ostrovného tímu 1:2, aj keď domáci dohrávali iba desiati.

La Liga – 14. kolo:

NEDEĽA:

Real Valladolid – FC Sevilla FC 0:1 (0:1)
Gól: 13. Banega (z 11m), ČK: 90.+1 Ocampos (Sevilla)

Espanyol Barcelona – Getafe 1:1 (1:1)
Góly: 45. Wu Lej – 3. Mata

Osasuna Pamplona – Athletic Bilbao 1:2 (0:1)

Levante – RCD Mallorca 2:1 (0:0)
Góly: 52. Roger, 73. Rochina – 65. D. Rodriguez, ČK: 86. Campana (Levante) po 2. ŽK