Futbalisti Borussie Mönchengladbach potvrdili post lídra nemeckej Bundesligy.

09.11.2019 20:44 , aktualizované: 10.11.2019 20:19
Laszlo Bénes Foto: ,
László Bénes (vľavo) sa so spoluhráčmi teší z jedného z gólov Borussie.

V nedeľňajšom zápase 11. kola si doma poradili s Werderom Brémy 3:1, keď pri prvom góle asistoval slovenský reprezentačný stredopoliar László Bénes. Ten ale po hodine hry musel opustiť trávnik pre zranenie členka a jeho štart v závere kvalifikácie EURO 2020 je ohrozený.

Bénes asistenciou na prvý gól prispel k triumfu lídra nemeckej ligy nad Werderom Brémy 3:1, ale na ihrisku bol iba do 59. minúty. Potom ho fauloval Nuri Sahin a slovenský futbalista

musel vynútene opustiť trávnik so zranením ľavého členka.

„Pri súboji dostal zásah do nervu a nohu si necítil. Teraz potrebuje pokoj na doliečenie, ale presná diagnóza ešte nie je známa,“ povedal o Bénesovi krátko po zápase športový riaditeľ Borussie Mönchengladbach Max Eberl pre agentúru DPA.

Slovenská reprezentácia má v pondelok v Šamoríne zraz pred vyvrcholením kvalifikácie ME. Zverenci kouča Pavla Hapala sa najskôr 16. novembra predstavia v Rijeke (20.45 h.), o tri dni neskôr nastúpia v Trnave proti Azerbajdžanu (20.45).

V tabuľke E-skupiny sú Slováci zatiaľ na treťom mieste. Na vedúcich Chorvátov strácajú štyri body, na druhých Maďarov dva. Na šampionát postúpia prví dvaja zo skupiny.

Mönchengladbach je po tretej výhre v sérii na čele so štvorbodovým náskokom pred Lipskom a Bayernom Mníchov.

Bavori zdolali v sobotu Borussiu Dortmund 4:0. Do vedenia šli v 17. minúte, keď loptu po centri Benjamina Pavarda poslal do siete hlavičkou z hranice päťky Robert Lewandowski.

Na začiatku druhého polčasu zvýšil vedenie Bayernu po rýchlom protiútoku Serge Gnabry. V 76. minúte si svoj druhý presný zásah v zápase pripísal na svoje konto Lewandowski a gólový účet uzavrel vlastným gólom Mats Hummels.

Bayern sa v bundesligovej tabuľke posunul na 3. miesto, keď na vedúcu Borussiu Mönchengladbach stráca bod, ale tá má ešte k dobru nedeľňajší zápas proti Werderu Brémy.

Futbalisti Herthy Berlín podľahli Lipsku 2:4. Pre Herthu to bola tretia prehra za sebou. Z dvojice slovenských reprezentantov sa na trávniku neobjavil ani jeden.

Ondrej Duda bol celý zápas len na lavičke náhradníkov a Peter Pekarík nefiguroval na zápasovej súpiske. Schalke 04 remizovalo na domácej pôde s Fortunou Düsseldorf 3:3, keď v drese hostí sa hetrikom blysol Rouwen Hennings.

12. kolo:

SC Freiburg – Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)
Gól: 77. Petersen, ČK: 90.+10 Grifo (mimo ihriska) – 45.+1 Fernandes, 90.+6 Abraham
VfL Wolfsburg – Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
Góly: 25. Bellarabi, 90.+6 Paulinho
Borussia Mönchengladbach – Werder Brémy 3:1 (2:0)
Góly: 20. Bensebaini, 22. a 59. Herrmann – 90.+4 Bittencourt, ČK: 87. Bensebain.
L. Bénes za domácich do 59. min
Bayern Mníchov – Borussia Dortmund 4:0 (1:0)
Góly: 17., 76. Lewandowski, 48. Gnabry, 80. Hummels (vlastný gól).
Hertha Berlín – RB Lipsko 2:4 (1:2)
Góly: 32. Mittelstadt, 90.+2 Selke – 38. , 90.+1 (prvý z 11 m) Werner, 45.+1 Sabitzer, 86. Kampl.
O. Duda bol na lavičke náhradníkov. P. Pekarík (obaja Hertha) nefiguroval na zápasovej súpiske
Schalke 04 Gelsenkirchen – Fortuna Düsseldorf 3:3 (1:0)
Góly: 33. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar – 62., 74., 85. (prvý z 11 m) Hennings.
FSV Mainz – Union Berlín 1:3 (0:2)
Góly: 81. Onisiwo, 90.+4 Brosinski – 45.+3, 51. Anderson, 30. Ingvartsen.
Paderborn – Augsburg 0:1 (0:1)
Gól: 41. Max.