Liverpool poľahky zdolal City a v Anglicku dominuje

, 08.11.2019 23:10, aktualizované: 10.11.2019 19:33
Liverpool, Manchester City
2:0. Mohamed Salah strieľa druhý gól Liverpoolu. Autor: ,

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v 12. kole anglickej Premier League nad Manchestrom City 3:1.

V lige sú tak stále bez prehry a na čele tabuľky majú po 12. kole už osembodový náskok.

Liverpool mal skvelý vstup do zápasu a už v 13. minúte po dvoch strelách na bránku viedol 2:0.

Najskôr sa presadil prudkou ďalekonosnou strelou k žrdi v 6. minúte Fabinho, keď krátko predtým reklamovali hostia na druhej strane ihriska ruku Trenta Alexandra-Arnolda vo vlastnej šestnástke.

O chvíľu neskôr po rýchlom útoku domácich Andrew Robertson zacentroval z ľavej strany a Salah zvýšil na dvojgólový rozdiel.

Šláger FC Liverpool – Manchester City sme sledovali naživo.

Sadio Mané na začiatku druhého polčasu zvýraznil náskok domácich na 3:0 hlavou po centri Jordana Hendersona. Hráči City sa tlačili dopredu, ale už iba znížili v 78. minúte zásluhou Bernarda Silvu.

Liverpool tak na Anfielde zaznamenal v „zápase jesene“ cenný triumf a tabuľku vedie už o osem bodov pred dvojicou Leicester City a Chelsea Londýn. Manchester City je po tretej ligovej prehre v sezóne na štvrtej priečke s mankom deväť bodov na Liverpool.

Futbalisti Manchestru City majú hlavu v smútku.
Futbalisti Manchestru City majú hlavu v smútku. Autor: Reuters, CARL RECINE

Hráči Newcastlu United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom otočili zápas proti AFC Bournemouth a triumfovali 2:1.

Tottenham Hotspur sa v tejto sezóne najvyššej anglickej súťaže stále trápia, na domácej pôde iba remizovali so Sheffieldom United 1:1.