Kucka prihral na gól, Balotelli pohrozil odchodom z ihriska

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v 11. kole talianskej Serie A v mestskom derby na pôde FC Turín 1:0 a vrátili sa na čelo tabuľky o bod pred Inter Miláno. O triumfe úradujúceho majstra rozhodol v 70. minúte Holanďan Matthijs De Ligt.

02.11.2019 20:12 , aktualizované: 04.11.2019 00:29
Obranca Interu Milan Škriniar v hlavičkovom... Foto: Reuters, JENNIFER LORENZINI
Milan Škriniar, Nicolo Sansone Obranca Interu Milan Škriniar v hlavičkovom súboji s Nicolom Sansonem z Bologne.

Inter v základnej jedenástke so slovenským reprezentačným obrancom Milanom Škriniarom triumfoval v Bologni 2:1. Škriniar odohral celý zápas a dostal žltú kartu.

O oba góly Milánčanov sa postaral belgický útočník Romelu Lukaku, víťazný strelil v prvej minúte nadstaveného času z pokutového kopu.

Futbalisti AS Rím zvíťazili nad SSC Neapol 2:1. Zápas zatienili rasistické pokriky fanúšikov. Stretnutie kvôli nim na chvíľu prerušili. Rozhodca Gianluca Rocchi sa tak rozhodol po pokrikoch domácich priaznivcov na adresu súpera. Súboj pokračoval po niekoľkominúto­vej pauze.

Rocchi dal počas prerušenia pokyn na to, aby hlásateľ prečítal oznam o tom, že v prípade pokračovania takýchto prejavov má možnosť zápas predčasne ukončiť. Počas pauzy útočník domáceho kolektívu Edin Džeko burcoval fanúšikov, aby radšej povzbudzovali domácich hráčov a nie hanili súperov. Počas pauzy Rimania viedli 2:0, zápas napokon dotiahli do víťazného konca.

V talianskej Serie A sa v ostatných týždňoch objavilo viacero prejavov intolerancie a rasizmu zo strany fanúšikov, väčšinou boli obeťami futbalisti súpera tmavej pleti.

Aj nedeľňajší duel Serie A medzi Hellasom Verona a Bresciou (2:1) prerušili na desať minút pre rasistické pokriky. Fanúšikovia domácich „hučali“ na talianskeho reprezentanta čiernej pleti Maria Balotelliho, ten v 54. min počas hry zdvihol loptu z trávnika, kopol ju ich smerom a chcel odísť do šatne.

Spoluhráči a aj protihráči potom presvedčili 29-ročného útočníka, aby zápas dohral a ten v 85. min aj strelil gól a uzavrel skóre duelu.

Miestna futbalová federácia plánuje na identifikáciu nespratníkov použiť aj systém VAR.

Mario Balotelli počas rasistických pokrikov... Foto: SITA/AP, Simone Venezia
Mario Balotelli Mario Balotelli počas rasistických pokrikov fanúšikov Verony.

Futbalisti Parmy remizovali na ihrisku Fiorentiny 1:1. V ich drese odohral celý duel slovenský stredopoliar Juraj Kucka, ktorý v 40. min pri rýchlom protiútoku prihral na úvodný gól duelu reprezentantovi Pobrežia Slonoviny Gervinhovi. Domáci po prestávke vyrovnali vďaka hlavičke Gaetana Castrovilliho.

Futbalisti Brescie podľahli Hellasu Verona na jeho trávniku 1:2. Na ich lavičke sedel celý zápas slovenský stredopoliar Nikolas Špalek.

V poslednom zápase zvíťazilo Lazio Rím na pôde AC Miláno 2:1 a poskočilo na 4. miesto tabuľky. Slovenský reprezentant Denis Vavro sedel len na lavičke náhradníkov hostí. AC figuruje až na 11. mieste, keď nazbieralo 13 bodov.