Chladnokrvný Duda. Premenil jedenástku a Hertha pokračuje v pohári

Futbalisti Herthy Berlín zdolali v 2. kole Nemeckého pohára Dynamo Drážďany po jedenástkovom rozstrele.

30.10.2019 23:45
Germany Bundesliga Soccer duda Foto: ,
Ondrej Duda (vpravo).

Zápas sa po 90 minútach skončil 2:2, o gól na 2:1 v prospech domácich sa päť minút pred koncom postaral slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý pohodlne premenil pokutový kop.

Gól Ondreja Dudu.

Hostia však stihli odpovedať a oba tímy skórovali aj v predĺžení. O postupujúcom tak museli rozhodnúť až jedenástky. V nich bola úspešnejšia Hertha, ktorá zvíťazila po šiestich sériách 5:4.

Nemecký pohár – 2. kolo:
Wolfsburg – Lipsko 1:6, Brémy – Heidenheim 4:1, Hertha – Drážďany 3:3 pp, 5:4 na 11 m, Duda hral za domácich do 88. minúty, Dortmund – Mönchengladbach 2:1, Bénes hral za hostí do 81. minúty, St. Pauli – Frankfurt 1:2, Düsseldorf – Aue 2:1, Kaiserslautern – Norimberg 2:2 pp, 6:5 na 11 m, Verl – Kiel 1:1 pp, 8:7 na 11 m.

Viac na túto tému: #hertha berlín #Ondrej Duda