Slavia v šlágri vylúpila Plzeň. Schranz je vo forme, pridal ďalší zásah

V súboji prvých dvoch tímov českej futbalovej ligy vyhrala Slavia Praha na ihrisku Viktorie Plzeň 1:0 v nedeľňajšom zápase 14. kola.

27.10.2019 21:47
Slavia Foto: ,
Slavia.

O jediný gól sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu Josef Hušbauer. „Zošívaní“ v súťaži stále neokúsili trpkosť prehry a naplno bodovali šiestykrát po sebe. Pred Plzňou majú v tabuľke náskok už 9 bodov.

Slovenský útočník Ivan Schranz prispel gólom k víťazstvu Českých Budějovíc nad Karvinou 3:0. V 52. min zavŕšil skóre duelu. Do zápasových štatistík sa výraznou mierou zapísal aj ďalší Slovák.

Martin Bukata uvidel v 59. min druhú žltú kartu a musel opustiť ihrisko. Juhočesi bodovali naplno tretíkrát v sérii a posunuli sa na 11. priečku.

Slovenský futbalista Patrik Šimko strelil gól pri víťazstve Slovácka nad Opavou 4:0. Dvadsaťosemročný pravý obranca otvoril v 9. minúte skóre stretnutia.

Slovácko vyhralo tretíkrát za sebou a je priebežne piate. Opava je na chvoste ligovej tabuľky, keď nebodovala po tretí raz v sérii.

Sparta Praha doma zdolala mestského rivala Bohemians 1905 4:0. V bránke hostí odchytal celý duel Slovák Patrik Le Giang.

Česká Fortuna liga, 14. kolo

NEDEĽA

Dynamo České Budějovice – MFK Karviná 3:0 (2:0)
Góly: 20. a 27. Havel (prvý z 11 m), 52. SCHRANZ, ČK: 59. BUKATA (Karviná)
I. Schranz odohral celý duel a v 52. min dal gól – L. Hrdlička odchytal celý zápas, J. Krivák odohral celý zápas, M. Bukata hral do 59. min a ŽK videl v 10. a 59. min, M. Čonka nastúpil v 33. min, M. Janečka nastúpil v 51. min

FK Mladá Boleslav – Slovan Liberec 1:3 (0:1)
Góly: 55. Budínský (11 m) – 30. a 48. Musa, 64. Potočný (11 m)
M. Koscelník (Liberec) sedel na lavičke náhradníkov

Viktoria Plzeň – Slavia Praha 0:1 (0:1)
Gól: 45.+5. Hušbauer
R. Procházka odohral celý duel a v 17. min uvidel ŽK, M. Kozáčik (obaja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

SOBOTA

Baník Ostrava – Sigma Olomouc 2:2 (2:1)
Góly: 10. a 35. Diop – 33. a 87. Jemelka
Budinský a Lalkovič sedeli na lavičke náhradníkov – Greššák hral do 74. min a v 67. min videl ŽK

1. FK Příbram – FC Fastav Zlín 0:0
M. Rakovan odchytal celý duel, R. Matejov (obaja Zlín) odohral celý zápas

1. FC Slovácko – Slezský FC Opava 4:0 (1:0)
Góly: 9. ŠIMKO, 53. Šašinka, 64. Kalabiška, 87. Zajíc
P. Šimko odohral clý zápas a v 9. min dal gól – K. Mondek odohral celý duel, R. Dedič nastúpil v 68. min

Sparta Praha – Bohemians 1905 Praha 4:0 (2:0)
Góly: 4. Kozák, 31. Kanga, 53. Hašek, 71. Kaya