Lobotka s Valjentom prehrali. Španielskym gigantom kraľuje nováčik

Futbalisti San Sebastianu zvíťazili v nedeľnom stretnutí 10. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Celty Vigo 1:0.

26.10.2019 18:48 , aktualizované: 27.10.2019 23:38
Valjent, Foto: ,
Martin Valjent odohral proti Realu Madrid celý zápas a pomohol k čistému kontu. Proti Leganes sa mu tak nedarilo.

Víťazný gól strelil v 82. minúte Alexander Isak. Hostia využili vylúčenie Papeho Cheikha, ktorý v rozmedzí 60 až 66. minúty videl dve žlté karty. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v domácom drese 84. minút.

Na čelo tabuľky sa vyšvihla Granada vďaka triumfu nad Betisom Sevilla 1:0. O jediný zásah duelu sa postaral Alvaro Vadillo po hodine hry.

Granada má na prvej priečke 20 bodov a náskok jedného na Barcelonu, ktorá má ale zápas k dobru. Rovnako 18 bodov majú na konte aj Real Sociedad a Atletico Madrid.

Mallorca prehrala na pôde do víkendu posledného tímu tabuľky Leganesu. Jediný gól stretnutia strelil Braithwaite.

Slovenský reprezentačný obranca Martin Valjent odohral za hostí celý zápas. Na rozdiel od minulého víkendu a víťazstva 1:0 nad Realom Madrid však nepomohol k čistému kontu ani k bodom.

Atletico Madrid zdolalo na svojom štadióne Athletic Bilbao 2:0 a triumf slávilo po troch ligových remízach za sebou.

Vrchol kola El Clássico medzi Barcelonou a Realom Madrid pre obavy z nepokojov v Katalánsku odložili.

Gól: 61. Vadillo

UD Levante – Espanyol Barcelona 0:1 (0:1)
Gól: 39. Espinosa

FC Sevilla – CF Getafe 2:0 (0:0)
Góly: 72. Chicharito, 80. Ocampos

Osasuna – CF Valencia 3:1 (1:1)
Góly: 34. Oier, 48. R. Garcia, 80. Estupinan – 14. Rodrigo, ČK: 29. Rodrigo (Valencia)