Bénes prihral na gól, Gladbach vedie Bundesligu. Duda nezabránil prehre

Futbalisti Borussie Mönchengladbach zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 9. kola bundesligy nad Eintrachtom Frankfurt 4:2 a poskočili na čelo tabuľky. V drese Borussie odohral celý zápas slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý prihral na tretí gól Nica Elvediho.

26.10.2019 18:00 , aktualizované: 27.10.2019 20:43
László Bénes, Lukas Schmitz Foto: ,
László Bénes (vľavo) prispel asistenciou k víťazstvu lídra nemeckej Bundesligy.

Mönchengladbach sa ujal vedenia v 28. minúte, keď sa po brejku presadil Marcus Thuram a v prebiehajúcej sezóne strelil už štvrtý gól. Na 2:0 zvýšil v nadstavenom čase prvého polčasu krížnou strelou Oscar Wendt. Po zmene strán znížil Danny da Costa, no v 75. minúte udreli opäť domáci.

Bénes z priameho kopu poslal loptu do šestnástky na hlavu Elvediho a ten ju umiestnil presne k ľavej žrdi. Hostia odpovedali aj na tento gól, keď sa z rohu presadil Martin Hinteregger, ale posledné slovo mal v 85. minúte Denis Zakaria a definitívne zlomil odpor súpera.

Wolfsburg v nedeľňajšom zápase len remizoval doma s Augsburgom 0:0. Veľké šance na oboch stranách prišli už po desiatich minútach, no domáci Felix Klaus ani hosťujúci Ruben Vargas svoje tutovky nepremenili a v ďalších minútach už gólových možností príliš nebolo.

Jedna nastala na domácej strane až v samom závere a Joao Victor dokonca dostal loptu do siete, no rozhodca si ešte celú situáciu preveril na videu a po niekoľkých minútach gól neuznal pre ofsajd. Duel sa tak skončil bez gólov.

Hráči Bayernu Mníchov zvíťazili v domácom stretnutí nad Unionom Berlín 2:1. Víťazný gól strelil Robert Lewandowski a stal sa tak prvým hráčom v histórii najvyššej súťaže, ktorý sa presadil v každom z úvodných deviatich zápasov. Celkovo má v tejto ligovej sezóne na konte už trinásť zásahov.

Na čele tabuľky kanonierov má luxusný náskok siedmich gólov pred Timom Wernerom z RB Lipsko. Tretí je Rouwen Hennings (Fortuna Düsseldorf) s piatimi zásahmi. Lewandowski zároveň skóroval už v 14. zápase po sebe v drese Bayernu vo všetkých súťažiach, čo je tiež klubový rekord.

Predchádzajúci držal bývalý nemecký reprezentant a vicemajster sveta 2002 Carsten Jancker, ktorý v roku 2000 napol sieť v jedenástich vystúpeniach v rade.

V aktuálnom kalendárnom roku neexistuje v rámci popredných európskych líg (Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Španielsko a Taliansko) produktívnejší zakončovateľ ako hráč s prezývkou „Lewy“. Rodák z Varšavy zaznamenal v 37 súťažných dueloch za Bayern úctyhodných 37 gólov. A to pridal ešte ďalších päť gólov v reprezentačnom drese Poľska.

Hertha Berlín utrpela prvú prehru po štyroch zápasoch. Pred vlastnými fanúšikmi podľahla Hoffenheimu 2:3. V drese domácich nastúpil do druhého polčasu slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Jeho krajan Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov. Nešťastný záver stretnutia zažil Čech Vladimír Darida z Herthy, ktorý v priebehu šiestich minút videl dve žlté karty a v 84. minúte putoval do šatne.

V 179. porúrskom derby remizovalo Schalke 04 Gelsenkirchen s Borussiou Dortmund 0:0.

I. bundesliga, 9. kolo

NEDEĽA

VfL Wolfsburg – FC Augsburg 0:0

Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt 4:2 (2:0)
Góly: 28. Thuram, 45.+2 Wendt, 75. Elvedi, 85. Zakaria – 59. da Costa, 79. Hinteregger
Bénes za domácich celý zápas a prihral na 3. gól

SOBOTA

Bayern Mníchov – Union Berlín 2:1 (1:0)
Góly: 13. Pavard, 53. Lewandowski – 86. Polter (z 11 m)

SC Freiburg – RB Lipsko 2:1 (1:0)
Góly: 45.+2 Höfler, 90. Petersen – 90.+3 Klostermann

Herta Berlín – TSG 1899 Hoffenheim 2:3 (0:2)
Góly: 55. Lukebakio, 69. Kalou – 33. Locadia, 38. Kramarič, 80. Hübner, ČK: 84. Darida (Hertha) po druhej ŽK