Škriniarov Inter nevyužil zakopnutie Juve, proti bol aj Kucka. Zaváhal aj Neapol

Futbalisti Atalanty Bergamo si výrazne vylepšili skóre v talianskej Serie A, v nedeľňajšom zápase 9. kola zdolali Udinese vysoko 7:1.

26.10.2019 17:27 , aktualizované: 27.10.2019 23:41
Kucka Foto: ,
Stredopoliar Parmy Juraj Kucka (vpravo) v súboji s Nicolom Barellom z Interu Miláno.

Troma gólmi sa zaskvel Kolumbijčan Luis Muriel, dva dal z pokutových kopov. Ďalšie dva zásahy pridal Slovinec Josip Iličič.

Hostia dokonca po góle Okaku viedli, no za stavu 1:1 uvidel už v 32. min červenú kartu ghanský obranca Nicholas Opoku a bielo-čierni sa následne úplne položili.

V súboji o titul si nepomohol Neapol, ktorý iba remizoval na pôde tímu SPAL Ferrara 1:1. V uplynulých piatich dueloch v lige zvíťazili iba dvakrát.

Futbalisti FC Bologna vyhrali doma nad Sampdoriou Janov 2:1. O ich triumfe rozhodol v 78. minúte obranca Mattia Bani.

AS Rím zdolal milánske AC 2:1, keď dokázal rýchlo odpovedať na vyrovnávajúci gól súpera. Tri minúty po zásahu na 1:1 strelil v 58. min víťazný gól Nicolo Zaniolo.

Lazio Rím vyhralo na ihrisku Fiorentiny 2:1, keď o jeho triumfe rozhodol v 89. minúte Ciro Immobile. V nadstavení ešte nepremenil penaltu pre Lazio Felipe Caicedo. Iba na lavičke hostí presedel duel slovenský reprezentant Denis Vavro.

Úradujúci šampión Juventus Turín iba remizoval na pôde nováčika US Lecce 1:1. V drese hostí chýbal Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorému tréner Maurizio Sarri doprial oddych.

Favorit sa dostal do vedenia v 50. minúte. Po zákroku Jacopa Petriccioneho nariadil hlavný rozhodca Paolo Valeri, po konzultácii s VAR, pokutový kop. Paulo Dybala nezaváhal.

Domáci však vyrovnali už o šesť minút neskôr, letná posila Juventusu Matthis de Ligt zahral vo vlastnej šestnástke rukou a Marco Macosu premenil jedenástku.

„Stará dáma“ zakopla po sérii šiestich víťazstiev a iba druhýkrát v tejto ligovej sezóne nebodovala naplno.

Možnosť dostať sa na čelo tabuľky nevyužil Inter Miláno, ktorý doma remizoval s Parmou 2:2. „Nerazzurri“ sa dostali do vedenia v 23. minúte, ale o sedem minút neskôr už prehrávali po góloch Yanna Karamoha a Gervinha. V druhom polčase vyrovnal Romelu Lukaku.

V domácom drese odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar, rovnako ako za hostí Juraj Kucka.

Serie A, 9. kolo

NEDEĽA

FC Bologna – Sampdoria Janov 2:1 (0:0)
Góly: 48. Palacio, 78. Bani – 64. Gabbiadini

Atalanta Bergamo – Udinese Calcio 7:1 (3:1)
Góly: 35., 47. a 75. Muriel (prvý a tretí z 11 m), 21. a 43. Iličič, 52. Pašalič, 83. Traore – 11. Okaka, ČK: 32. Opoku (hostia)

SPAL Ferrara – SSC Neapol 1:1 (1:1)
Góly: 16. Kurtič – 9. Milik

FC Turín – Cagliari Calcio 1:1 (0:1)
Góly: 69. Zaza – 40. Nandez

AS Rím – AC Miláno 2:1 (1:0)
Góly: 38. Džeko, 58. Zaniolo – 55. Hernandez

AC Fiorentina – Lazio Rím 1:2 (1:1)
Góly: 27. Chiesa – 23. Correa, 89. Immobile, ČK: 90.+6 Ranieri (Fiorentina)