Liverpool v slávnom derby stratil prvé body. Arsenal padol u nováčika

, 19.10.2019 18:35, aktualizované: 21.10.2019 23:02
Moussett
Sheffield United oslavuje víťazný gól proti Arsenalu. Autor: ,

Futbalisti Arsenalu zakopli v pondelňajšom zápase 9. kola anglickej Premier League, keď na ihrisku Sheffieldu United prehrali 0:1.

Domáci sa dostali do vedenia v 30. minúte, keď sa presadil po rohu francúzsky útočník Lys Mousset. V ďalšom priebehu mali prevahu hostia, no proti dobre organizovanej obrane súpera sa nedokázali presadiť.

Liverpool stratil prvé body v tejto sezóne, keď v šlágri kola remizoval na Old Trafford s Manchestrom United 1:1. V prestížnom derby otvoril skóre v prvom polčase domáci Marcus Rashford, v 85. minúte vyrovnal Adam Lallana.

„The Reds“ nastúpili bez egyptského útočníka Mohameda Salaha, ktorý sa nestihol zotaviť zo zranenia členka. V bránke však už dostal priestor Brazílčan Alisson Becker, po dlhodobom zranení z ešte 1. kola.

„Červení diabli“ v prvom polčase hosťom veľa nedovolili a v 36. minúte sa ujali vedenia, keď po rýchlej akcii a centri do šestnástky zakončil úspešne Rashford. Liverpool dal gól v 45. minúte, ale VAR potvrdil, že si Mane pomohol rukou.

Úradujúci európsky šampión v druhom polčase tlačil a vyrovnal v 85. minúte, keď sa pri zadnej tyči presadil Lallana po centri Robertsona. Víťazná séria LFC v lige sa tak zastavila na čísle 17.

Martina Dúbravku na pôde Chelsea prekonal len...
Martina Dúbravku na pôde Chelsea prekonal len Španiel Marcos Alonso. Autor: Reuters, HANNAH MCKAY

Chelsea zdolala doma Newcastle United 1:0. Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka dlho držal čisté konto hostí, no v 73. minúte ho prekonal Marcos Alonso. Žilinský odchovanec kryl 7 pokusov The Blues, kým hostia za celý zápas nevystrelili na bránku ani raz. Newcastle sa nachádza v zóne zostupu na 18. priečke.

Najbližší súper Slovana Bratislava v Európskej lige Wolverhampton doma remizoval 1:1 so Southamptonom. Ako jediný sa v jeho drese presadil v 61. minúte z jedenástky Mexičan Raul Jimenez.

Duel Slovan – Wolverhampton je na programe vo štvrtok 24. októbra o 18.55 h na Tehelnom poli.

Aj po reprezentačnej prestávke pokračuje trápenie Tottenhamu. Finalista predchádzajúceho ročníka Ligy majstrov získal doma proti poslednému Watfordu bod za remízu 1:1.

Hostia takmer celý duel viedli, keď v 6. minúte otvoril skóre Abdoulaye Doucoure. Aspoň bod pre „kohútov“ vydoloval štyri minúty pred koncom Dele Alli po chybe brankára Bena Fostera.

Nováčikovská Aston Villa zvíťazila nad Brightonom 2:1, keď rozhodujúci gól strelil vo štvrtej minúte nadstaveného času Matt Targett.

Manchester City rozhodol o triumfe na trávniku Crystal Palace 2:0 dvoma zlepenými gólmi tesne pred prestávkou. Presadili sa Gabriel Jesus a David Silva.

Premier League, 9. kolo

PONDELOK

Sheffield United – Arsenal FC 1:0 (1:0)
Gól: 30. Mousset

NEDEĽA

Manchester United – FC Liverpool 1:1 (1:0)
Góly: 36. Rashford – 85. Lallana, 73.737 divákov.

SOBOTA

FC Everton – West Ham United 2:0 (1:0)
Góly: 17. Bernard, 90.+2 Sigurdsson

Aston Villa – Brighton & Hove Albion 2:1 (1:1)
Góly: 45.+2 Grealish, 90.+4 Targett – 21. Webster. ČK: 35. Mooy (Brighton) po 2. ŽK

Tottenham Hotspur – FC Watford 1:1 (0:1)
Góly: 86. Alli – 6. Doucoure

Wolverhampton Wanderers – FC Southampton 1:1 (0:0)
Góly: 61. Jimenez (z 11 m) – 53. Ings

FC Chelsea – Newcastle United 1:0 (0:0)
Gól: 73. Alonso