Bayern nečakane zakopol. Líder s Bénesom v základe padol v Dortmunde

Futbalisti Bayernu Mníchov prišli o trojbodový zisk zo sobotného bundesligového bavorského derby na pôde Augsburgu (2:2) v samom závere. V nadstavenom čase zabezpečil domácim remízu Alfred Finnbogason.

19.10.2019 17:52 , aktualizované: 20.10.2019 21:57
Bénes Foto: ,
László Bénes (vľavo) bojuje o loptu s belgickým reprezentantom Dortmundu Axelom Witselom.

„Bavori“ prehrávali už od úvodnej minúty stretnutia gólom Marca Richtera. Robert Lewandowski so Sergem Gnabrym otočili priebeh hry, no na plný bodový zásah. "Prehru s Hoffenheimom sme hodili za hlavu. Boli sme čerství a podali sme skvelý výkon.

Ku koncu sme mali niekoľko šancí na poistenie náskoku, ale súperovi sa podarilo vyrovnať. Aj to niekedy prináša futbal," povedal pre oficiálnu webovú stránku Bayernu Gnabry, pre ktorého bol gól do siete Augsburgu 2. ligovým v sezóne.

Okrem straty bodov môže kouča Nika Kovača mrzieť aj vážne zranenie Niklasa Süleho. Dvadsaťštyriročný obranca si v úvodnom dejstve roztrhol predný skrížený väz v ľavom kolene a pauzovať bude minimálne 6 až 9 mesiacov.

„Zranenie Niklasa je veľmi zlé. Nevyzerá to vôbec dobre,“ povedal Kovač po zápase na margo Süleho zranenia. Aj napriek územnej prevahe Mníchovčania stratili ďalšie dôležité body v ceste za obhajobou titulu.

„Začali sme veľmi zle. Zdôrazňoval som to hráčom pred zápasom, musíme hrať od prvej minúty a nie sa spamätať až po úvodnej päťminútovke. Nemôžme súperovi dovoliť, aby z dvoch pokusov strelil dva góly,“ vyjadril Kovač nespokojnosť s výsledkom.

Hertha Berlín remizovala na ihrisku Werderu Brémy 1:1. V drese hostí nenastúpil slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý sedel na lavičke náhradníkov.

Fanúšikovia sa bavili na útočníkovi hostí Vedadovi Ibiševičovi. Bosniak po páde v šestnástke žiadal žltú kartu pre faulujúceho brankára Jiřího Pavlenku. Keď ju rozhodca neudelil, vyzval arbitra, aby ho potrestal za simulovanie. K žiadnej akcii od muža s píšťaľkou však neprišlo.

Dortmund uspel doma vďaka gólu Marca Reusa z 58. minúty nad Mönchengladbachom 1:0.

Slovenský stredopoliar László Bénes hral do 64. minúty za hostí, ktorí prehrali po štyroch víťazstvách za sebou, no naďalej vedú tabuľku o skóre pred Wolfsburgom. Ten je po remíze v Lipsku 1:1 stále posledným nezdolaným mužstvom.

I. bundesliga, 8. kolo

NEDEĽA

1. FC Kolín – SC Paderborn 3:0 (1:0)
Góly: 8. Terodde, 59. Schaub, 85. Bornauw

TSG 1899 Hoffenheim – Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (0:0)

Góly: 7. Sargent – 70. Lukebakio
O. Duda bol na lavičke náhradníkov, P. Pekarík (obaja Hertha) nefiguroval v zápise o stretnutí

RB Lipsko – VfL Wolfsburg 1:1 (0:0)
Góly: 54. Werner – 82. Weghorst

Fortuna Düsseldorf – 1. FSV 05 Mainz 1:0 (0:0)
Gól: 82. Hennings. ČK: 45. Fernandes (Mainz) po 2. ŽK

Borussia Dortmund – Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0)
Gól: 58. Reus