Juventus obral Inter o prvé body. Škriniar: Hrali sme dobre, ale nie dosť

Hráči talianskeho futbalového klubu Inter Miláno utrpeli v nedeľňajšom domácom dueli 7. kola Serie A 2019/2020 proti Juventusu Turín premiérovú prehru v aktuálnom ročníku.

05.10.2019 23:16 , aktualizované: 07.10.2019 11:01
juve ronaldo futbal Foto: ,
Cristiano Ronaldo sa snaží presadiť cez obranu Interu Miláno.

Po stopercentnom zásahu v úvodných šiestich kolách vyšli v súboji s majstrovskou „starou dámou“ naprázdno, protivníkovi po výsledku 1:2 prepustili líderskú pozíciu v tabuľke.

„Nerazzurri“ prehrali obe minulotýždňové stretnutia, navyše rovnakým skóre. V stredu podľahli 1:2 aj v Lige majstrov na Camp Nou katalánskemu veľkoklubu FC Barcelona.

„Proti Juventusu, aj predtým v Barcelone, sme hrali dobre, ale nie dosť dobre. V oboch stretnutiach sme vedeli podržať loptu a vytvárali si šance, tie sme však nepremenili,“ uviedol pre klubový web slovenský stopér domácich Milan Škriniar.

V dueli na San Sire sa do streleckej listiny zapísali výlučne argentínski útočníci. Na zásah hosťujúceho Paula Dybalu zo 4. minúty zakrátko odpovedal premenenou penaltou Lautaro Martínez. Víťazstvo Juventusu zariadil v 80. minúte Gonzalo Higuaín.

„Vedeli sme, že Juventus má silné mužstvo. Musíme ďalej pracovať a zlepšovať sa v mnohých oblastiach. V obrane v okolí pokutového územia musíme hrať agresívnejšie a útočníkov súpera tesnejšie brániť,“ doplnil obranca slovenskej reprezentácie.

Dvadsaťštyriročný rodák zo Žiaru nad Hronom bol po stretnutí so šampiónom Serie A veľmi sklamaný, ale snažil sa už dívať dopredu.

„Ideme ďalej, do konca súťaže zostáva ešte mnoho zápasov. Prehrali sme a neteší nás to. Máme dobrú mentalitu, aj keď v niektorých fázach duelu, keď sme potrebovali vysoko napádať a byť kompaktnejší, sa možno trochu vytratila. V tomto aspekte sa ešte musíme zlepšiť, ale podarí sa nám to,“ odhodlane skonštatoval Milan Škriniar.

Futbalisti nováčika najvyššej talianskej súťaže Hellasu Verona pokračujú v zbieraní bodov. Po dvoch remízach v predchádzajúcich zápasoch sa im v sobotňajšom dueli 7. kola Serie A podarilo vyhrať 2:0 nad Sampdoriou Janov.

K česko-slovenskému súboju na ihrisku neprišlo, na rozdiel od Čecha Jakuba Jankta, ktorý hral za Sampdoriu do 57. minúty, slovenský ofenzívny záložník Ľubomír Tupta na súpiske domáceho tímu nebol.

Hellas sa so ziskom 9-tich bodov priebežne dostal na 9. priečku, naopak Sampdoria ostáva posledná. V doterajších siedmich zápasoch aktuálnej sezóny v šiestich prehrala.

Futbalisti FC Parma v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali v úvodnom sobotňajšom zápase 7. kola talianskej Serie A na pôde tímu S.P.A.L. 0:1. Kucka odohral celý duel.

V nedeľu zvíťazila Fiorentina nad Udinese 1:0. Duel rozhodol v 72. minúte po centri od rohovej zástavky hlavou srbský obranca Nikola Milenkovič.

Oba rímske kluby v nedeľu remizovali, Lazio na ihrisku Bologne 2:2 a AS na Stadio Olimpico s Cagliari 1:1. Slovenský obranca Denis Vavro sedel len na striedačke Lazia.