Real zdolal Granadu, Valjent i Lobotka sa tešili z výhier

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 8. kole španielskej La Ligy nad Granadou 4:2 a upevnili si vedenie v tabuľke.

05.10.2019 18:42 , aktualizované: 06.10.2019 23:19
SOCCER-SPAIN-MAD-GCF/REPORT Foto: ,
Eden Hazard z Realu Madrid oslavuje svoj gól do siete Getafe.

Pred sobotňajším súperom majú štvorbodový náskok. „Biely balet“ položil základ triumfu v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Karim Benzema s Edenom Hazardom. Pre belgického útočníka Hazarda to bol prvý gól v drese Realu v súťažnom zápase.

Tretí gól pridal po zmene strán tvorca hry Realu Luka Modrič, ktorý v 34. minúte vystriedal zraneného Toniho Kroosa.

Granada v druhej polovici druhého polčasu zápas zdramatizovala a znížila na 2:3, no v nadstavenom čase inkasovala štvrtý gól z kopačky Jamesa Rodrigueza. Futbalisti Leganes prehrali v úvodnom sobotňajšom zápase na domácej pôde s Levante 1:2.

V nedeľu vyhral RCD Mallorca na vlastnom ihrisku nad Espaňolom Barcelona 2:0 a zaznamenal druhý triumf v sezóne. V domácom drese odohral celý duel slovenský obranca Martin Valjent.

Celta Vigo zvíťazila nad Bilbaom 1:0 vďaka gólu Iaga Aspasa zo 74. minúty. V drese domácich hral do 82. minúty slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorého vystriedal Pape Cheikh Diop.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľu doma nad FC Sevilla 4:0, no duel dohrali len s deviatimi hráčmi. Katalánci sa tak posunuli na druhé miesto tabuľky, na vedúci Real strácajú dva body.

La Liga – 8. kolo

Real Sociedad – CF Getafe 1:2 (1:0)
Góly: 5. Merino – 69. Mata, 89. Maksimovič, ČK: 53. Llorente (Real Sociedad)

FC Barcelona – FC Sevilla 4:0 (3:0)
Góly: 27. Suarez, 32. Vidal, 35. Dembélé, 78. Messi, ČK: 87. Araujo, 88. Dembélé (obaja Barcelona)

RCD Mallorca – Espaňol Barcelona 2:0 (1:0)
Góly: 37. Budimir, 73. Sevilla
Valjent za domácich celý zápas

RC Celta Vigo – Athletic Club Bilbao 1:0 (0:0)
Gól: 74. Aspas
za domácich Lobotka do 82. min

Real Madrid – Granada 4:2 (2:0)
Góly: 2. Benzema, 45+1. Hazard, 61. Modrič, 90+2. James – 69. Machis, 77. Duarte

CD Leganes – Levante UD 1:2 (0:1)
Góly: 76. Braithwaite – 45+2. Martí (11 m), 49. Campana

FC Valencia – Deportivo Alaves 2:1 (1:0)
Góly: 27. Gomez, 83. Parejo (11 m) – 89. Perez

1. Real Madrid 8 5 3 0 16:8 18
2. Barcelona 8 5 1 2 20:10 16
3. Atlético 8 4 3 1 7:4 15
4. Granada 8 4 2 2 15:10 14