Špalek odohral takmer celý zápas v Neapole, Inter zostal na čele

Futbalisti milánskeho Interu si pripísali aj v sobotňajšom 6. kole talianskej serie A plný bodový zisk za víťazstvo na pôde Sampdorie Janov 3:1 a sú lídrom tabuľky.

28.09.2019 17:23 , aktualizované: 30.09.2019 22:54
Milan Škriniar so spoluhráčmi z Interu počas... Foto: Reuters, JENNIFER LORENZINI
Milan Škriniar Milan Škriniar so spoluhráčmi z Interu počas rozvičky pred zápasom v Janove.

„Nerrazzuri“ viedli po prvom polčase, keď sa presadil Stefano Sensi a Alexis Sanchez, ktorý putoval hneď v úvode 2. polčasu za filmovanie predčasne pod sprchy.

Domáci skorigovali stav stretnutia gólom Jakuba Jankta, no šiestu výhru Interu v sérii poistil záverečným gólom Roberto Gagliardini. V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý v 81. minúte inkasoval žltú kartu.

Futbalisti Juventusu Turín zdolali Spal 2:0. Brankár „Starej dámy“ Gianluigi Buffon odohral rekordný 903. zápas na klubovej úrovni. Štyridsaťjedenročný veterán sa doteraz o prvenstvo delil s bývalým obrancom AC Miláno Paolom Maldinim.

Buffon, ktorý začal profesionálnu kariéru už v roku 1995, za majstrovský Juventus odchytal 658 súťažných zápasov. Ďalšie štarty pridal v dresoch Parmy (220) a Paríža St. Germain (25), odkiaľ sa pred sezónou vrátil do Turína.

„Samozrejme ma to teší. Je to obrovské zadosťučinenie obzvlášť v takomto veku. Fyzicky aj psychicky sa cítim výborne a stále ma to nesmierne teší. Život je ku mne prívetivý a verím, že na tom mám svoj podiel aj ja. Náš tím neustále napreduje. Budujeme úspech kameň po kameni, od zápasu k zápasu a sme na správnej ceste. Dnes som mal navyše možnosť zahrať si s výnimočným hráčom. Matthijs de Ligt bol neustále sústredený a tvrdo pracoval počas celého zápasu, bol skrátka neuveriteľný od prvej minúty,“ upriamila legenda pozornosť na svojho spoluhráča.

Aj on mal veľkú zásluhu na tom, že Buffon dokázal v rekordnom zápase udržať čisté konto, keď medzi jeho tri žrde letela počas 90 minút len jedna strela.

Spal počas prvého polčasu niekoľkokrát zachránil Etrit Berisha. Nepriestrelnosť albánskeho brankára vo 45. minúte ukončil Miralem Pjanič, ktorý trafil horný roh bránky.

Berisha držal tím z Ferrary aj po zmene strán, poistku Juventusu však pridal v 78. minúte Cristiano Ronaldo hlavou po centri Paulu Dybalu. Pre hviezdneho Portugalčana to bol tretí gól v aktuálnom ročníku. Spal klesol na posledné miesto.

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazil SSC Neapol doma nad Bresciou 2:1. Slovenský útočník Nikolas Špalek hral za hostí do 85. minúty.

Hosťom nepomohol ani prvý gól Maria Balotelliho po jeho návrate do talianskej ligy. Dvadsaťdeväťročný útočník odohral svoj druhý duel v Serii A za Bresciu, kam prišiel ako voľný hráč po angažmáne v Olympique Marseille.

Prvé štyri ligové stretnutia vynechal pre štvorzápasový dištanc, ktorý dostal ešte na konci minulej sezóny vo francúzskej Ligue 1. Do Serie A sa vrátil po troch rokoch, predtým v sezóne 2015/2016 hosťoval v AC Miláno.

Balotelli pred výkopom pri nástupe mužstiev držal v rukách svoju šesťročnú dcérku Piu, ktorá žije v Neapole so svojou matkou. Oblečený mala dres domáceho SSC.

Neapolu patrí po štvrtom tohtosezónnom víťazstve s 12 bodmi štvrtá priečka v neúplnej tabuľke, Brescia je priebežne štrnásta.

Úspešné boli oba rímske kluby. Lazio na domácej pôde zvíťazilo nad FC Janov 4:0, slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro sledoval celý zápas z lavičky domácich. AS si vďaka presnému zásahu Edina Džeka odviezol tri body z ihriska Lecce.

Serie A – 6. kolo:

Pondelok

FC Parma – FC Turín 3:2 (2:2)
Góly: 2. Kulusevski, 45+3. Cornelius, 88. Inglese – 12. Ansaldi, 43. Belotti (11 m), ČK: 29. Bremer (Turín)
Kucka nastúpil za Parmu v 66. minúte

Nedeľa:

SSC Neapol – Brescia 2:1 (2:0)
Góly: 13. Mertens, 45.+4 Manolas – 67. Balotelli
N. Špalek (Brescia) hral do 85. min.

Nikolas Špalek z Brescie sa snaží zastaviť... Foto: Reuters, CIRO DE LUCA
Nikolas Špalek, Allan Nikolas Špalek z Brescie sa snaží zastaviť futbalistu Neapola Allana.

AC Miláno – AC Fiorentina 1:3 (0:1)
Góly: 80. Leao – 14. Pulgar (z 11 m), 66. Castrovilli, 78. Ribery, ČK: 55. Musacchio (AC Miláno)

Sobota:

Juventus Turín – SPAL Ferrara 2:0 (1:0)
Góly: 45. Pjanič, 78. C. Ronaldo

Sampdoria Janov – Inter Miláno 1:3 (0:2)
Góly: 55. Jankto – 20. Sensi, 22. Sanchez, 61. Gagliardini, ČK: 46. Sanchez (Inter)