Leicester nasúkal Dúbravkovi päť gólov. Arsenal v šlágri v Manchestri remizoval

Futbalisti Manchestru United remizovali v pondelňajšom šlágri 7. kola anglickej Premier League s Arsenalom 1:1.

28.09.2019 15:38 , aktualizované: 30.09.2019 23:03
Martin Dúbravka. Foto: ,
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka v zápase proti Leicestru.

Domáci sa ujali v závere prvého polčasu vedenia zásluhou Scotta McTominaya, ktorý vymietol ľavý horný roh bránky. Bod pre „kanonierov“ zariadil v 58. minúte oblúčikom gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang.

Futbalisti Liverpoolu vyhrali aj siedmy zápas v sezóne anglickej ligy. Zverenci Jürgena Kloppa zvíťazili na ihrisku nováčika Sheffieldu 1:0 a vedú tabuľku o päť bodov pred Manchestrom City. Obhajcovia titulu vonku zdolali iný liverpoolsky tím Everton 3:1.

„Reds“ sa v Sheffielde dlho hľadali, napriek tomu mohol favoritov tesne pred pauzou poslať do vedenia Sadio Mané, ale trafil len tyč.

Hráči Liverpoolu v druhej polovici prečkali niekoľko šancí súpera a v 70. minúte otvorili skóre z prvej strely na bránku. Slabšiu chvíľku si vybral gólman Dean Henderson a medzi rukavicami prepustil slabý pokus Georginia Wijnalduma.

Liverpool v Premier League vyhral 16. zápas za sebou. V prípade ďalších dvoch víťazstiev úradujúci víťazi Ligy majstrov vyrovnajú rekordnú šnúru Manchestru City z roku 2017.

Futbalisti Chelsea Londýn si aj napriek bezgólovému prvému polčasu pripísali dôležité domáce víťazstvo nad Brightonom 2:0. Skóre duelu otvoril v 50. minúte z pokutového kopu Jorginho a vedenie „The Blues“ navýšil v 76. minúte zblokovanou strelou Willian.

Súper Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA 2019/2020 Wolverhampton Wanderers doma zdolal Watford 2:0 a zaknihoval prvé ligové víťazstvo v sezóne.

Futbalisti Newcastlu United v nedeľu na ihrisku Leicestru City vysoko 0:5. Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka odchytal za hostí celý zápas.

Domáci sa ujali vedenia v 16. minúte po sóle Ricarda Pereiru, ktorý prekonal Dúbravku prízemnou strelou spoza šestnástky. „Straky“ kruto pykali za surový zákrok Isaaca Haydena na Dennisa Praeta, po ktorom dostal obranca hostí v 43. minúte červenú kartu.

V druhom počase inkasovali ešte štyrikrát, dvakrát skóroval Jamie Vardy, vlastný gól si dal Paul Dummett a v 90. minúte spečatil na konečných 5:0 Wilfred Ndidi. Newcastle nezvíťazil už v štyroch zápasoch po sebe a v tabuľke mu patrí s 5 bodmi predposledná 19. priečka, Leicester poskočil so 14 bodmi na priebežné tretie miesto.

Premier League – 7. kolo:

Pondelok:

Manchester United – Arsenal 1:1 (1:0)
Góly: 45. McTominay – 58. Aubameyang

Nedeľa:

Leicester City – Newcastle United 5:0 (1:0)
Góly: 54. a 64. Vardy, 16. R. Pereira, 57. Dummett (vl.), 90. Ndidi, ČK: 43. Hayden (Newcastle)
M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas

Sobota:

Sheffield United – FC Liverpool 0:1 (0:0)
Gól: 70. Wijnaldum

Aston Villa – FC Burnley 2:2 (1:0)
Góly: 33. El Ghazi, 79. McGinn – 68. Rodriguez, 81. Wood

AFC Bournemouth – West Ham United 2:2 (1:1)
Góly: 19. King, 46. Wilson – 10. Jarmolenko, 74. Cresswell

Crystal Palace – Norwich City 2:0 (1:0)
Góly: 21. Milivojevič (z 11 m), 90.+2 Townsend

Chelsea Londýn – Brighton and Hove Albion 2:0 (0:0)
Góly: 50. Jorginho (z 11 m), 76. Willian

Tottenham Hotspur – FC Southampton 2:1 (2:1) Góly: 24. NDombele, 43. Kane – 39. Ings, ČK: 31. Aurier (Tottenham)

Wolverhampton Wanderers – FC Watford 2:0 (1:0)
Góly: 18. Doherty, 61. Janmaat (vlastný)

FC Everton – Manchester City 1:3 (1:1)
Góly: 33. Calvert-Lewin – 24. Jesus, 71. Mahrez, 84. Sterling