Lobotka sa opäť nedočkal troch bodov. Ter Stegen asistoval na gól, Oblak vychytal Real

Futbalisti Barcelony v siedmom kole španielskej ligy zdolali Getafe 2:0 a na piaty pokus v sezóne zvíťazili vonku.

28.09.2019 15:24 , aktualizované: 29.09.2019 23:37

Barcelona bez zraneného kapitána Lionela Messiho sa aj na ihrisku Getafe v úvode trápila. Vo 41. minúte ale brankár Marc-André ter Stegen dlhým výkopom poslal do úniku Luisa Suáreza a útočník prehodil domáceho gólmana Davida Soria.

Uruguajčan už nemal najmenší problém prehodiť z prvej brankára Davida Soriu. „Nejdem tvrdiť, že to bolo premyslené. Periférne som videl, že sa rozbieha, tak som to skúsil. Luis zareagoval výborne a bol z toho pekný gól. Myslím, že to je moja vôbec moja prvá asistencia. Najviac ma však teší, že si domov vezieme víťazstvo,“ povedal nemecký reprezentant.

Druhý gól pridal ihneď po zmene strán Junior Firpo – predsezónna posila z Betisu Sevila. Pravý obranca najlepšie zareagoval na vyrazenú strelu Pereza a otvoril si strelecký účet v novom drese.

Stal sa už desiatym strelcom Barcelony v tejto sezóne a katalánsky klub v tejto štatistike kraľuje Európe. Na výsledku nič nezmenilo ani vylúčenie Clementa Lengleta, ktorý sa v 82. minúte porúčal z ihriska po druhej žltej karte. Katalánci na ihriskách súperov zvíťazili prvýkrát od apríla.

Pred sebou majú náročný týždeň. V stredu 2. októbra hostia v skupinovom dueli Ligy majstrov Inter Miláno a o štyri dni neskôr príde na Camp Nou silná Sevilla.

Futbalisti Bilbaa doma podľahli Valencii 0:1 a prvýkrát v tomto ročníku prehrali. Jediný gól strelil v 27. minúte Denis Čeryšev po prihrávke Ferrana Torresa. Domáci mohli vyrovnať na začiatku druhého polčasu, ale Iñaki Williams trafil len tyč.

Valencia tesný náskok udržala a na štadióne San Mamés vyhrala po viac ako siedmich rokoch.

Vo večernom madridskom derby sa na Wanda Metropolitano pred vyše 68 000 divákmi zrodila medzi domácim Atléticom a Realom bezgólová remíza. Hostia mali viac držania lopty i viac streleckých pokusov, ale rivala nezlomili.

Atlético niekoľkokrát podržal brankár Jan Oblak. Slovinský reprezentant zrejme najlepší zákrok predviedol v 77. minúte, keď vytiahol hlavičku Karima Benzemu.

„Bol to rutinný zákrok. Pokus bol kvalitne umiestnený, no mal som dobrý výhľad na loptu. Robil som si skrátka svoju prácu,“ povedal slovinský reprezentant, pre ktorého to bolo už piate čisté konto v sezóne.

„Bol to kľúčový zákrok. Stál proti nám výborný brankár a s tým sa jednoducho nedá nič robiť,“ povedal tréner Realu Zinedine Zidane. Obranná fáza však nerobí problémy ani jeho zverencom, veď rovnako ako Atlético neinkasovali už v troch zápasoch za sebou.

„Pevná obrana je základ úspechu. V konečnom dôsledku nám môže vyhrať titul. Musíme zapracovať na útočnej fáze, ale verím, že ak budeme pokračovať v hre, ktorú som predviedli proti Atléticu, budeme mať na konci sezóny dôvod na radosť.“

Oblak bol s bodom spokojný. „Chceli sme brať všetky tri, no dnes to skrátka nešlo. Hra bola vyrovnaná a výsledok je preto spravodlivý. Pokúsime sa zvíťaziť už v nasledujúcom zápase.“

Ten čaká Atlético už v utorok, keď v rámci skupinovej fázy Ligy majstrov cestuje na pôdu Lokomotívu Moskva (21.00 SELČ). Real hostí v ten istý deň od 18.55 h belgické Bruggy.

Hráči Realu sú bez prehry na čele tabuľky s 15 bodmi, pred druhou Granadou, resp. tretím Atléticom majú náskok jeden bod, štvrtá FC Barcelona stráca dva body.

Futbalisti Eibaru zvíťazili v nedeľu nad Celtou Vigou 2:0. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka v drese Celty hral do 64. minúty. Klub z Galície nedokázal zvíťaziť už v piatom stretnutí po sebe a má na svojom konte 6 bodov.

Ani druhý tím so slovenským reprezentantom v zostave neuspel, nováčik z Mallorcy prehral na trávniku Alavesu 0:2. Obranca Martin Valjent odohral za hostí celý duel a v 79. minúte dostal žltú kartu. Hráči z Baleárskych ostrovov v uplynulých šiestich zápasoch získali iba bod a sú predposlední.