Dve tváre Manchestru, šláger pre Liverpool. Dúbravka vychytal nulu

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 6. kola Premier League na ihrisku Chelsea tesne 2:1 a stále sú bez straty bodu. "The Reds" vyhrali všetkých šesť duelov novej sezóny a s 18 bodmi kraľujú tabuľke. Druhý Manchester City má o päť menej.

21.09.2019 16:06 , aktualizované: 22.09.2019 20:04
Martin Dúbravka Foto: ,
Martin Dúbravka pomohol Newcastlu k ďalšiemu bodovému zárezu.

Na Stamford Bridge sa hral celkom vyrovnaný duel, no hostia mali navrch vo finálnej fáze. V prvom polčase im vyšli dve štandardky a preto sa ujali vedenia 2:0. Najprv sa v 14. minúte presadil mladík Alexander-Arnold, ktorému rozohral na krátko priamy kop Salah.

O desať minút neskôr išiel Abraham sám na Adriana, navyše mu na ľavej strane nabiehal voľný spoluhráč, no domáci útočník sa rozhodol pre strelu a trafil len do vybehnutého brankára. O tri minúty už „Blues“ dostali loptu do siete, no gól neplatil pre tesný ofsajd Mounta, ktorý odhalilo video.

Čo nevyšlo Chelsea, podarilo sa o chvíľu hosťom, keď po polhodine hry pridal po ďalšom priamom kope hlavou druhý gól Firmino. Domáci utrpeli v prvej polovici okrem dvoch gólov aj ďalšie dve rany, keď sa zranili Emerson a Christensen a museli striedať. V 60. minúte mohol znížiť Kante, ale jeho strela z hranice šestnástky letela tesne vedľa.

O desať minút neskôr mu to už vyšlo, keď si potiahol loptu z pravej strany do stredu pred šestnástku pomedzi troch hráčov a trafil do vinkla. Chelsea stupňovala tlak a vypracovala si ešte niekoľko dobrých šancí, no vyrovnať sa jej už nepodarilo. Tréner Frank Lampard tak stále čaká na svoju prvú výhru na Stamford Bridge.

Oslabený Arsenal dokázal zvíťaziť v dramatickom zápase s nováčikom z Aston Villy 3:2. Domáci „gunners“ inkasovali v 20. minúte gól od McGinna a o ďalších dvadsať minút prišli o Maitlanda-Nilesa, ktorý videl druhú žltú a automaticky červenú kartu.

V druhom polčase však nepriaznivý stav zvrátil. Najprv vyrovnal z penalty Pepe, na jeho gól ešte odpovedal Wesley, no v záverečnej desaťminútovke skórovali aj Chambers a Aubameyang a rozhodli o tom, že tri body zostanú doma. Arsenal tak poskočil na 4. priečku.

Futbalisti Manchestru United prehrali na ihrisku West Hamu United 0:2 a stratili ďalšie dôležité body. „Červení diabli“ nepôsobili v Londýne vôbec diabolsky, naopak, počas celého duelu boli nebezpečnejší domáci futbalisti. Aj oni si však vypracovali prvú vážnejšiu šancu až po polhodine.

Noble sa oprel do lopty na hranici šestnástky, strela z voleja mu príliš nesadla, no pred De Geom ju tečoval ešte jeden z obrancov a brankár United mal čo robiť. V 44. minúte sa už „kladivári“ tešili z vedenia. Noble prihral z pravej strany Andersonovi, ten vysunul padáčikom Jarmolenka, ktorý trafil presnou strelou ľavý dolný roh bránky.

Manchester mohol vyrovnať krátko po zmene strán, keď Pereira poslal dobrý center na Matu, no ten v sklze netrafil odkrytú bránku. V 62. minúte mohol zvýšiť Anderson, ale predviedol sa De Gea, na druhej strane zachránil Fabianski pri tutovke Maguirea.

West Ham si poistil tretí triumf v sezóne v 84. minúte, keď z priameho kopu trafil do pravého horného rohu Cresswell. Manchester tak po vysokom triumfe nad Chelsea 4:0 v prvom kole pokračuje v rozpačitých výkonoch. Zverenci Ole Gunnara Solskjaera v ďalších piatich kolách dvakrát prehrali, dvakrát remizovali a zdolali len Leicester 1:0.

V ďalšom zápase si domáci Crystal Palace neustrážil tri body proti oslabenému Wolverhamptonu Wanderers a nakoniec získal len jeden za remízu 1:1. O gól domácich sa postaral v 46. minúte hosťujúci Dendoncker, ktorý si zrazil Wardovu strelu do vlastnej site.

Wolves, ktorí sú súperom Slovana Bratislava v K-skupine Európskej ligy UEFA sa v ďalších minútach pokúšali o vyrovnanie a ich snahy nezastavila ani 73. minúta, keď dostal Saiss zbytočnú druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Sedem sekúnd pred koncom poslednej piatej minúty nadstaveného času totiž vyrovnal Jota.

Futbalisti majstrovského Manchestru City triumfovali nad Watfordom vysoko 8:0. Aj vďaka hetriku Portugalčana Bernarda Silvu takmer vyrovnali rekordne vysoké víťazstvo v histórii Premier League v podaní Manchestru United, ktorý 4. marca 1995 rozstrieľal Ipswich Town 9:0.

„Dnes sa naplno ukázala kvalita nášho kádra. Inak sa ani nedá opísať päť gólov z prvých piatich striel na bránku. Veľmi sa mi páčilo, že napriek päťgólovému náskoku sme ani po zmene strán nepripustili, aby sa zápas len dohrával a divákov nudil,“ zhodnotil kouč víťazov Pep Guardiola podľa BBC.com.

Jeho náprotivok v sobotňajšom súboji Quique Sánchez Flores poznamenal: „Dnešok je pre náš klub veľmi zlý. Nikto nechce prehrať takto. Úvod zápas bol pre nás všetkých veľmi krutý. Dostali sme veľmi lacné góly a po štvrťhodine bolo po zápase. Ak sa spojí súper s menom Manchester City a pridajú sa chyby súpera, je to veľmi nebezpečná kombinácia.“

Hráči Leicesteru City otočili nepriaznivý vývoj a zvíťazili na domácej pôde nad Tottenhamom Hotspur 2:1. Domáci prehrávali po úvodnom dejstve, keď skóre duelu otvoril v 29. minúte Harry Kane. V druhom polčase najskôr v 69. minúte vyrovnal Ricardo Pereira a v 85. minúte rozhodol o výhre Leicestru ďalekonosnou strelou James Maddison.

Tottenham už v aktuálnom ročníku pripustil domáce prekvapenie, keď podľahol Newcastlu v bránke s Martinom Dúbravkom. Spurs v týždni nezvládli ani vstup do Ligy majstrov, keď iba remizovali na pôde gréckeho Olympiacovu 2:2. Vonku viedli už 2:0.

Slovenský brankár Martin Dúbravka si udržal čisté konto, jeho Newcastle United remizoval na vlastnej pôde s Brighton & Hove Albion 0:0.

Futbalisti AFC Bournemouth zvíťazili v piatkovom súboji na ihrisku Southamptonu 3:1 a posunuli sa so ziskom 10 bodov na priebežné tretie miesto v tabuľke. Southamptonu patrí 11. priečka.

Premier League, 6. kolo

PIATOK

FC Southampton – AFC Bournemouth 1:3 (0:2)
Góly: 53. Ward-Prowse (z 11 m) – 10. Aké, 35. H. Wilson, 90+5. C. Wilson

SOBOTA

Leicester City – Tottenham Hotspur 2:1 (0:1)
Góly: 69. Pereira, 85. Maddison – 29. Kane

FC Burnley – Norwich City 2:0 (2:0)
Góly: 10. a 14. Wood

FC Everton – Sheffield United 0:2 (0:1)
Góly: 40. Mina (vlastný), 79. Mousset

Manchester City – FC Watford 8:0 (5:0)
Góly: 15., 49. a 60. B. Silva, 1. D. Silva, 7. Agüero (z 11 m), 12. Mahrez, 18. Otamendi, 85. De Bruyne

Newcastle United – Brighton & Hove Albion 0:0
M. Dúbravka odchytal za domácich celý zápas

NEDEĽA

West Ham United – Manchester United 2:0 (1:0)
Góly: 44. Jarmolenko, 84. Cresswell

Crystal Palace – Wolverhampton Wanderers 1:1 (0:0)
Góly: 46. Dendoncker (vlastný) – 90.+5 Jota, ČK: 73. Saiss (Wolves)

Chelsea – FC Liverpool 1:2 (0:2)
Góly: 71. Kante – 14. Alexander-Arnold, 30. Firmino

Arsenal – Aston Villa 3:2 (0:1)
Góly: 59. Pepe (z 11 m), 81. Chambers, 84. Aubameyang – 20. McGinn, 60. Wesley, ČK: 41. Maitland-Niles (Arsenal)