Plzeň uspela aj vďaka gólu Procházku. Na Slaviu stráca tri body

14.09.2019 21:29, aktualizované: 16.09.2019 21:08

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v sobotňajšom zápase 9. kola českej najvyššej súťaže nad Slováckom hladko 3:0 a naďalej sú v súťaži ako jediní bez prehry.

Futbalisti Olomouca zvíťazili v piatkovom domácom stretnutí nad Opavou 2:0. V drese hostí videl v 23. minúte žltú kartu slovenský stredopoliar Karol Mondek.

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí nad Zlínom 2:0. Hostia rozhodli už v prvom polčase. V 6. minúte otvoril skóre Benjamin Tetteh, o 13 minút pridal poistku z jedenástky Guelor Kanga.

V pondelkovej dohrávke kola si Plzeň poradila s Jabloncom 3:2. Hostia pritom do 66. minúty viedli 2:1. Potom však slovenský stredopoliar Roman Procházka vyrovnal z pokutového kopu a o šesť minút neskôr dokonal obrat Jan Kopic.

Plzeň si vďaka triumfu udržala druhé miesto v ligovej tabuľke, za Slaviou Praha zaostáva o tri body. Jablonec je štvrtý.

9. kolo:

Pondelok:

Viktoria Plzeň – FK Jablonec 3:2 (1:1)
Góly: 43. Kalvach, 66. PROCHÁZKA (z 11 m), 72. Kopic – 26. Matoušek, 57. Holík, ČK: 85. Hejda (Plzeň)
Procházka hral do 78. min a v 66. premenil jedenástku, Kozáčik sedel na lavičke náhradníkov – Považanec odohral celý duel

Nedeľa

MFK Karviná – Bohemians 1905 0:0, Hrdlička odchytal celý duel, Čonka a Krivák odohrali celý zápas, Krivák videl v 78. min ŽK, Janečka (všetci Karviná) hral do 73. min a v 62. min videl ŽK

FC Fastav Zlín – AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Góly: 6. Tetteh, 19. Kanga (z 11 m), Rakovan a Matejov sedeli na lavičke náhradníkov – Hancko nastúpil v 72. minúte, Štetina sedel na lavičke náhradníkov

Baník Ostrava – České Budějovice 2:1 (1:0)

Góly: 43. Fillo, 54. Diop – 81. Rabušič, Budinský chytal od 69. min, Lalkovič sedel na lavičke náhradníkov – Schranz odohral celý zápas

Sobota

FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 6:0 (3:0)

Góly: 10. a 63. Mešanovič (prvý z 11 m), 27. a 73. Bucha, 44. a 51. Komličenko

Slovan Liberec – FK Teplice 1:1 (1:1)

Góly: 17. Potočný (z 11 m) – 3. Mareš

Slavia Praha – 1.FC Slovácko 3:0

Góly: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod, Patrik Šimko hral za hostí do 57. min

Piatok

Sigma Olomouc – SFC Opava 2:0 (0:0)

Góly: 57. Nešpor, 83. Zahradníček, Greššák hral od 73. min – Dedič a Mondek odohrali celý duel, Mondek videl v 23. min ŽK