Divoký zápas vo Vigu. Lobotka dohrával bez dvoch spoluhráčov

Futbalisti Espanyolu Barcelona zvíťazili v nedeľnom stretnutí 4. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Eibaru 2:1.

14.09.2019 15:06 , aktualizované: 16.09.2019 00:07
Lobotka Foto: ,
Slovenský futbalista v drese Celty Vigo Stanislav Lobotka.

Hostia otočili nepriaznivý stav v rozmedzí dvoch minút, keď najprv vyrovnal v 76. minúte Facundo Ferreyra a tri body zariadil Esteban Granero. Espanyol dosiahol prvý ligový triumf v tejto sezóne, Eibar je stále bez trojbodového zápisu.

Sevilla zvíťazila na pôde Deportiva Alaves 1:0 a s desiatimi bodmi sa vyšvihla na čelo tabuľky. O triumfe Andalúzanov rozhodol v 37. minúte Joan Jordan.

Celta Vigo v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prehrala doma s Granadou 0:2. Galícijčania hrali od 29. minúty s deviatimi mužmi, po červených kartách totiž museli odísť predčasne pod sprchy Jorge Saenz a Fran Beltran.

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom dueli 4. kola španielskej ligy doma nad Levante 3:2. Favorit rozhodol o svojom triumfe tromi gólmi už v prvom polčase, o dva sa postaral Karim Benzema. Debut v drese Realu absolvoval belgický útočník Eden Hazard.

Real mal v úvode jednoznačnú prevahu a v 25. minúte ju pretavil do prvého gólu – po centri Daniho Carvajala otvoril skóre hlavou Benzema. Ten istý hráč sa presadil aj o šesť minút neskôr po pase od Jamesa Rodrigueza a Casemiro ešte pred prestávkou zvýšil už na 3:0. Hostia po zmene strán ešte zdramatizovali zápas gólmi Borju Mayorala a Gonzala Melera, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Benzema mal blízko k hetriku, no v 58. minúte trafil iba konštrukciu bránky súpera. Hazard po svalovom zranení naskočil prvýkrát v drese Realu v súťažnom stretnutí do hry v 60. minúte, keď vystriedal Casemira.

Real je po štyroch kolách bez prehry, na konte má osem bodov. Kouč Zinedine Zidane sa musel proti Levante zaobísť bez zranených Luku Modriča, Marca Asensia i Isca, Gareth Bale nemohol nastúpiť pre trest.

Barcelona si na Camp Nou poradila s Valenciou presvedčivo 5:2. Už po siedmich minútach viedol favorit o dva góly, keď sa strelecky presadili iba 16-ročný Anssumane Fati a Frenkie de Jong. Kevin Gameiro síce po polhodine hry znížil, ale domáci pridali po prestávke ďalšie tri góly. Dva z nich zaznamenal Luis Suárez. V nadstavení už iba kozmeticky upravil skóre Maximiliano Gomez.

Atlético Madrid prišlo do San Sebastianu v pozícii ligového lídra, no s Realom Sociedad prehralo 0:2. Domáci rozhodli dvoma gólmi po zmene strán, postarali sa o to Martin Ödegaard a Nacho Monreal. Zverenci Diega Simeoneho tak stratili prvé body v novom ročníku najvyššej súťaže.

Prvé víťazstvo si pripísal Villarreal, na ihrisku Levante uspel hladko 3:0. Dva góly hostí zaznamenal útočník Gerard Moreno.

Futbalisti RCD Mallorca, v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Valjentom, remizovali v piatkovom zápase 4. kola španielskej ligy s Athleticom Bilbao 0:0.

La Liga – 4. kolo:

Nedeľa

Betis Sevilla – Getafe 1:1 (0:1)

Góly: 73. Joaquin – 15. Mata, ČK: 25. Carvalho, 90.+4. Loren (obaja Betis)

Real Valladolid – Osasuna Pamplona 1:1 (0:0)

Góly: 65. Hervías – 81. Ibanez

Celta Vigo – Granada CF 0:2 (0:1)

Góly: 45+6. Sanchez, 54. Herrera, ČK: 11. Saenz, 29. Beltran (obaja Celta), Lobotka odohral za domácich celý zápas

Deportivo Alaves – FC Sevilla 0:1 (0:1)

Gól: 37. Jordan

Eibar – Espanyol Barcelona 1:2 (0:0)

Góly: 58. Ramis – 76. Ferreyra, 78. Granero, ČK: 90.+1 Naldo (Espanyol) po druhej ŽK

Sobota

Real Madrid – UD Levante 3:2 (3:0)

Góly: 25. a 31. Benzema, 40. Casemiro – 49. Mayoral, 75. Melero

CD Leganes – CF Villarreal 0:3 (0:2)
Góly: 26. a 90.+3 Moreno, 39. J. Silva (vlastný)

Real Sociedad San Sebastian – Atlético Madrid 2:0 (0:0)

Góly: 58. Ödegaard, 61. Monreal

FC Barcelona – CF Valencia 5:2 (2:1)

Góly: 2. Fati, 7. De Jong, 52. Piqué, 61. a 82. Suárez – 29. Gameiro, 90.+2 Gomez