Manchester United a Chelsea znovu zaváhali. Konflikt Maného so Salahom

Súperi ŠK Slovan Bratislava v skupinovej fáze Európskej ligy, futbalisti Wolverhamptonu Wanderers prehrali v nedeľnom stretnutí 4. kola najvyššej anglickej súťaže na trávniku Evertonu 2:3. Za hostí sa strelecky presadili Romain Saiss a Raul Jimenes, v nadstavenom čase dohrávali bez vylúčeného Willyho Bolyho.

31.08.2019 15:30 , aktualizované: 01.09.2019 20:56
Kane, Aubameyang Foto: ,
Šlágrom 4. kola anglickej Premier League bolo severolondýnske derby Arsenal - Tottenham.

V severolondýnskom derby remizoval Arsenal na vlastnom štadióne s Tottenhamom Hotspur 2:2, keď sa mu podarilo zmazať dvojgólové manko.

Futbalisti Manchestru United nebodovali naplno v Premier League už v treťom zápase za sebou. Po úvodnom triumfe nad Chelsea (4:0) remizovali s Wolvesom (1:1), prehrali s Crystal Palace (1:2) a v sobotňajšom stretnutí opäť získali len bod, keď na pôde oslabeného Southamptonu uhrali výsledok 1:1.

Hostia sa ujali vedenia už v 10. minúte zásluhou mladíka Daniela Jamesa a aj v ďalšom priebehu mali navrch, no nedokázali premeniť svoje šance. Southampton nevystrelil na bránku v úvodnom polčase ani raz, no v 58. minúte nacentroval Kevin Danso loptu do šestnástky a Jannik Vestergaard hlavou vyrovnal.

United hrali od 73. minúty proti desiatim, keďže Danso videl druhú žltú a automaticky červenú kartu, ale početnú výhodu nevyužili. Po štyroch dueloch tak majú na konte len päť bodov, Southampton má o jeden menej.

Nevyhrala ani Chelsea. Na vlastnom ihrisku síce viedla po prvom polčase 2:0 zásluhou dvoch zásahov Tammyho Abrahama, no v 46. minúte znížil Callum Robinson a v 89. si dal vlastný gól Kurt Zouma.

Úlohu favorita potvrdili hráči úradujúceho majstra z Manchestru City, ktorí doma zdolali Brighton & Hove Albion poľahky 4:0. Dva góly zaznamenal kanonier Sergio Agüero, po jednom pridali Kevin de Bruyne a Bernardo Silva.

Newcastle, v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom, remizoval s Watfordom 1:1.

Liverpool pokračuje aj po štvrtom kole novej sezóny bez straty bodu. V sobotu triumfoval na pôde Burnley 3:0. Skóre otvoril v 33. minúte vlastným gólom Chris Wood, o ďalšie štyri zvýšil na 2:0 Sadio Mane a desať minút pred koncom dokonal výhru Roberto Firmino.

Zápas okrem víťazstva poznačil aj hnev Sadia Maneho na Mohameda Salaha. Jürgen Klopp musel Maneho v 85. minúte duelu vystriedať po tom, ako senegalský útočník nezniesol „sebeckosť“ Salaha pri zakončení o pár momentov skôr.

„Bola to situácia, z ktorej Sadio naozaj nemal radosť. Bol prekvapený zo Salahovho riešenia situácie a nevedel svoje emócie udržať na uzde. Je to úplne v poriadku. Môžem vás však ubezpečiť, že si to vyriešime v šatni a všetko bude v poriadku,“ dodal po zápase Klopp.

Premier League, 4. kolo

NEDEĽA
FC Everton – Wolverhampton Wanderers 3:2 (2:1)
Góly: 5. a 80. Richarlison, 12. Iwobi – 9. Saiss, 75. Jimenez. ČK: 90.+5 Boly (Wolves) po 2. ŽK

FC Arsenal – Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)
Góly: 45.+2 Lacazette, 71. Aubameyang – 10. Eriksen, 40. Kane (z 11 m)