Dortmund vybuchol. Bénes prihral na gól, Hertha s Dudom sa trápia

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola nemeckej bundesligy na vlastnom ihrisku nad Mianzom vysoko 6:1.

30.08.2019 22:40 , aktualizované: 01.09.2019 21:01
Union Berlín Foto: ,
Union Berlín oslavuje historické víťazstvo v Bundeslige.

Domáci nezačali najlepšie, keď už v 6. minúte inkasovali z hlavy Jeana-Paula Boetiusa, no v ďalšom priebehu dominovali.

Skóre otočili ešte v prvom polčase, keď sa presadili Benjamin Pavard a David Alaba, v druhom dejstve pridali ďalšie góly Ivan Perišič, Kingsley Coman, Robert Lewandowski a Alphonso Davies.

Futbalisti Unionu Berlín zaznamenali cenný triumf nad Borussiou Dortmund 3:1, ktorý je ich prvý od postupu do bundesligy.

Hertha Berlín nevyhrala ani v treťom zápase novej sezóny Bundesligy. Na pôde Schalke 04 mala aj poriadnu smolu, keďže si strelila dva góly sama. Najprv prekonal vlastného brankára v 38. minúte Niklas Stark a krátko po zmene strán aj Karim Rekik.

Na 3:0 upravil päť minút pred koncom Jonjoe Kenny. Slovenský reprezentant Ondrej Duda odohral v drese hostí celý zápas.

Hráči RB Lipsko zvíťazili v piatkovom zápase na pôde Borussie Mönchengladbach 3:1. V stretnutí sa zaskvel reprezentačný útočník Nemecka Timo Werner, ktorý strelil hetrik.

V drese domácich nastúpil v 66. minúte slovenský obranca László Bénes a v prvej minúte nadstaveného času asistoval na jediný gól svojho tímu.

I. bundesliga, 3. kolo

NEDEĽA

Werder Brémy – FC Augsburg 3:2 (2:1)
Góly: 5. a 67. Osako, 21. Sargent – 12. a 46. Vargas. ČK. 34. Lichtsteiner (Augsburg) po 2. ŽK

Eintracht Frankfurt – Fortuna Düsseldorf 2:1 (1:1)
Góly: 57. Dost, 88. Paciencia – 38. Hennings

SOBOTA

Union Berlín – Borussia Dortmund 3:1 (1:1)
Góly: 22. a 50. Bulter, 75. Andersson – 25. Alcacer

Bayern Mníchov – 1. FSV Mainz 05 6:1 (2:1)
Góly: 36. Pavard, 45. Alaba, 54. Perišič, 64. Coman, 78. Lewandowski, 81. Davies – 6. Boetius

SC Freiburg – 1. FC Kolín 1:2 (1:0)
Góly: 40. Czichos (vl.) – 52. Modeste, 90.+2 Skhiri

Bayer Leverkusen – TSG 1899 Hoffenheim 0:0

Schalke 04 – Hertha Berlín 3:0 (1:0)
Góly: 38. Stark (vl.), 48. Rekik (vl.), 85. Kenny