Lobotka prispel k cennému bodu. Barcelona i Real Madrid zakopli

Futbalisti RCD Mallorca v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Martinom Valjentom prehrali v 3. kole španielskej La Ligy na pôde Valencie 0:2. Valjent odohral v nedeľu na poste stopéra celý zápas. Oba góly účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov strelil Dani Parejo.

30.08.2019 22:27 , aktualizované: 01.09.2019 23:02
Sergio Ramos Foto: ,
Ani kapitán Sergio Ramos nezabránil ďalšej bodovej strate Realu Madrid.

Real Madrid remizoval na pôde Villarrealu 2:2, keď sa o oba góly hostí postaral Gareth Bale, ktorý videl v nadstavenom čase dve žlté a červenú kartu.

Atletico Madrid prehrávalo po 20 minútach s Eibarom 0:2, no napokon triumfovalo 3:2. O zisku troch bodov pre domácich rozhodol v 90. minúte Thomas Partey.

Futbalisti FC Barcelona stratili body v sobotňajšom zápase, keď na pôde Osasuny iba remizovali 2:2.

Domáci hráči sa dostali do vedenia v 7. minúte, keď si Roberto Torres nabehol na center a z hranice päťky prudkou strelou otvoril skóre. Katalánci otočili skóre po zmene strán, najprv vyrovnal hlavou len šestnásťročný útočník Anssumane Fati a v 64. minúte ich poslal do vedenia Arthur.

Deväť minút pred koncom duelu, však zahral Pique v pokutovom území rukou a Torres vyrovnal z penalty. Barcelona, ktorá hrala bez zranených Luisa Suareza a Lionela Messiho, má po troch dueloch na konte štyri body, Osasuna je o bod lepšia.

„Mužstvo hralo dobre a nakoniec sme sa dočkali odmeny v podobe zisku bodu. Ten má pre nás cenu zlata,“ uviedol po zápase 30-ročný Torres.

„Dnes sme hrali hrozne. Akonáhle sme sa dostali do vedenia, prestali sme vyvíjať útočnú aktivitu. Nemôžeme dopustiť, aby sme týmto štýlom prichádzali o zápasy,“ uviedol nahnevaný kouč „Blaugranas“ Ernesto Valverde.

Futbalisti Celty Vigo remizovali v piatkovom na pôde FC Sevilla 1:1. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za hostí celý duel.

Domácich poslal do vedenia v 81. minúte Fran Vázquez. Za Vigo vyrovnal gólom do siete českého brankára Tomáša Vaclíka Denis Suárez. Sevilla stratila prvé body v sezóne.

Hráči Athletica Bilbao zvíťazili nad baskickým rivalom Realom Sociedad San Sebastian 2:0. Zažívajú úspešný štart do novej sezóny, keď z deviatich možných získali sedem bodov. Najbližšie ich po reprezentačnej prestávke čaká súboj na ihrisku nováčika súťaže RCD Mallorca.