V Taliansku je o Slováka menej. Reprezentanta Mráza čaká dánska výzva

30.08.2019 11:48
Mráz
Samuel Mráz reprezentoval Slovensko na seniorskej úrovni dvakrát a strelil jeden gól. Autor: ,

Slovenský futbalový útočník Samuel Mráz bude v sezóne 2019/2020 pôsobiť v dánskom klube Bröndby Kodaň. Kmeňový hráč talianskeho FC Empoli odišiel na ročné hosťovanie. Súčasťou dohody oboch klubov je však aj možnosť uplatnenia opcie na prestup zo strany Dánov.

„Ide o sezónne hosťovanie s možnosťou prestupu, celkovo na tri roky,“ priblížil najčerstvejšie informácie agent 22-ročného hráča Branislav Jašurek. V hre o najlepšieho strelca slovenskej Fortuna ligy zo sezóny 2017/18 boli aj iné zahraničné kluby.

"Bolo to asi najzložitejšie vyjednávanie, ktoré som počas tohto leta zažil. Trvalo dva a pol mesiaca. Museli sme vyvinúť dosť veľký tlak na Empoli, aby sa to mohlo uskutočniť. V hre bolo niekoľko klubov.

Môžem spomenúť maďarský MOL Fehérvár FC (niekdajší Videoton Székesfehérvár), chorvátsky Hajduk Split, tiež jeden klub z Nórska a ešte ďalší klub z Dánska. Vo finále sa nakoniec ocitli Bröndby Kodaň a Hajduk Split. Pre Sama je dôležité, aby hrával v klube, ktorý je dominantný v hre s loptou, aby to bolo čo najpodobnejšie tomu, čo hral v Žiline," poznamenal 37-ročný hráčsky agent.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

this moment does not need words! #idol @cristiano

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Mráz ® (@_samuelmraz_),

Bröndby Kodaň je 10-násobný dánsky šampión. V uplynulej sezóne skončil v lige na 4. mieste za majstrovským FC Kodaň, FC Midtjylland a Esbjergom. „Myslím si, že Bröndby je veľký klub a Samo má pred sebou peknú výzvu,“ skonštatoval Branislav Jašurek.

#Serie A #Samuel Mráz #FC Empoli #Bröndby IF
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku