Mihajlovič bojuje s leukémiou. Napriek tomu sa vrátil na lavičku Bologne

26.08.2019 14:20
Siniša Mihajlovič
Siniša Mihajlovič. Autor: ,

Len mesiac po oznámení boja s akútnou leukémiou sa tréner Siniša Mihajlovič vrátil na lavičku Bologne v úvodnom kole talianskej Serie A, v ktorom jeho zverenci nastúpili na pôde Hellasu Verona.

Pri vstupe na trávnik fanúšikovia naprieč celým štadiónom spievali 50-ročnému Srbovi oslavné chorály, aby ho podporili v boji so zákernou chorobou.

„Mihajlovič nám všetkým ukazuje, ako sa má žiť. Je inšpiráciou pre všetkých,“ uviedol po zápase kouč domácich Ivan Jurič. Mihajlovič aj naďalej podstupuje chemoterapiu priamo v nemocnici. V nedeľu s obväzom okolo krku však opustil na vlastnú žiadosť zariadenie a vycestoval na stretnutie svojich zverencov. Pred samotným súbojom sa ešte stihol stretnúť s hráčmi v hoteli. „Sme šťastní, že sa tréner pripojil k tímu. Bolo to úžasné prekvapenie,“ povedal útočník Bologne Riccardo Orsolini.

Bologna nakoniec remizovala s Veronou 1:1 aj napriek početnej výhody od 13. minúty, keď domáci obranca Pawel Dawidowicz videl červenú kartu. Informáciu priniesla agentúra DPA.

#FC Bologna #Serie A #Siniša Mihajlovič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku