Barcelone nechýbali ani zranené opory. Valjent nezabránil prehre Mallorcy

Futbalisti RCD Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom prehrali v nedeľňajšom domácom súboji 2. kola španielskej La Ligy s Realom Sociedad San Sebastian 0:1.

24.08.2019 23:44 , aktualizované: 25.08.2019 23:17
FC Barcelona Foto: ,
Futbalisti FC Barcelona dokázali zvíťaziť aj bez najväčších útočných hviezd.

Jediný gól strelil v 83. minúte Martin Ödegaard. Nováčik z Baleárov má na konte tri body, v ďalšom kole vycestuje do Valencie.

FC Barcelona po minulotýždňovej prehre 0:1 v Bilbau zabral v prvom domácom zápase sezóny naplno. Majster si na Camp Nou poradil s Betisom Sevilla 5:2 aj vďaka dvom presným zásahom novej posily Antoinea Griezmanna.

Futbalisti Celty Vigo aj so Slovákom Stanislavom Lobotkom v základnej zostave si na domácom ihrisku poradili s CF Valencia a vyhrali 1:0. Vo vyrovnanom stretnutí 2. kola La Ligy o víťazstve Celty rozhodol gólom v 19. minúte uruguajský útočník Gabriel Fernandez.

Celta mala v nadstavenom čase výhodu penalty, Suarez ju však nepremenil. Lobotka hral celý zápas. Celta si tak pripísala prvé body, v prvom kole podľahla Realu Madrid 1:3.

Futbalisti Realu Madrid zaznamenali bodovú stratu už v druhom kole novej sezóny. Na štadióne Santiago Bernabéu v Madride pred vyše 63.000 divákmi remizovali 1:1 s Realom Valladolid, ktorý v predchádzajúcom ročníku La ligy bojoval do posledného kola o záchranu medzi španielskou elitou.

V zostave „bieleho baletu“ sa neobjavil Chorvát Luka Modrič, nútene pauzujúci pre červenú kartu, ktorú dostal v úvodnom kole proti Celte Vigo. Tréner Realu Zinedine Zidane nemohol rátať ani so zranenými Edenom Hazardom či mladíkom Rodrygom, ktorý prišiel z brazílskeho FC Santos.

I tak výrazná ofenzívna sila Madridu na čele s Benzemom, Iscom a Baleom si dokázala vytvoriť šance, ani jedna sa však neskončila gólom. V 72. minúte poslal Zidane na ihrisko Srba Joviča, ktorý v drese Frankfurtu zaznamenal v nemeckej bundeslige v minulej sezóne 17 gólov, nepresadil sa však ani on.

Napokon sa to však podarilo Francúzovi Benzemovi, ktorý si na hranici šestnástky prebral pas od krajana Varana a z otočky strelou k vzdialenejšej štvrti poslal „pusinky“ do vedenia. O šesť minút však Real o náskok prišiel, po ľahkej strate lopty v strede poľa dokázali hostia z Valladolidu zakončiť rýchly protiútok, Sergio Guardiola poslal loptu do siete pomedzi nohy bránkara Courtoisa. Na deľbe bodov už nič nezmenil ani nadstavený čas.

Futbalisti nováčika španielskej La ligy CA Osasuna nenadviazali na víťazstvo v prvom kole na pôde CD Leganés. V domácom prostredí v sobotňajšom zápase druhého kola remizovali s SD Eibar po bezgólovom výsledku.

La Liga, 2. kolo

Nedeľa

Deportivo Alaves – Espanyol Barcelona 0:0

RCD Mallorca – Real Sociedad San Sebastian 0:1 (0:0)

Gól: 83. Ödegaard, Valjent (Mallorca) odohral celý zápas

CD Leganes – Atletico Madrid 0:1 (0:0)

Gól: 71. Vitolo

FC Barcelona – Betis Sevilla 5:2 (1:1)

Góly: 41. a 50. Griezmann, 56. Perez, 60. Alba, 77. Vidal – 15. Fekir, 79. Loren