Sparta sa prepadáva v tabuľke. Štvorgólová kanonáda Komličenka

Sparta Praha podľahla na ihrisku Liberca 1:3, utrpela už tretiu prehru v sezóne a figuruje na siedmej priečke s deväťbodovým odstupom na vedúcu Slaviu.

24.08.2019 21:49 , aktualizované: 25.08.2019 21:27
Sparta Praha Foto: ,
Futbalisti Sparty Praha prehrali už tretí zápas v sezóne.

Futbalisti FK Mladá Boleslav zdolali v nedeľnom stretnutí 7. kola najvyššej českej súťaže Dynamo České Budějovice 4:2. O všetky štyri góly domácich sa postaral ruský legionár Nikolaj Komličenko, ktorý sa presadil v 45., 45.+3, 54. aj 67. minúte.

Viktoria Plzeň zvíťazila na vlastnom štadióne nad Opavou 4:0 a naplno zabodovala prvýkrát v štyroch zápasoch.

Obhajca českého futbalového titulu, pražská Slavia, potvrdila úlohu favorita a v malom pražskom derby pokorila v domácom prostredí Bohemians Praha 4:0.

Na cestu za víťazstvom „zošívaných“ zavelil stredopoliar Josef Hušbauer, ktorý strelil gól už v deviatej minúte. Ďalšie presné zásahy ale prišli až v druhom polčase, v 49. minúte dal gól Frydrych, v 56. minúte Kúdela a v nadstavenom čase Traoré.

Hostia dohrávali v oslabení, keďže v 59. minúte dostal po druhej žltej červenú kartu záložník zeleno-bielych Kamil Vacek. Do zápasu slovenskí hráči nezasiahli, Jakub Hromada (Slavia) nebol pre zranenie na zápasovej súpiske.

Futbalisti MFK Karviná sa postarali o prekvapenie v 7. kole českej najvyššej súťaže, keď na pôde Zlína zvíťazili vysoko 4:1. Jeden z gólov hostí zaznamenal slovenský stredopoliar Martin Bukata.

Zverenci trénera Františka Straku sa po prvej výhre v aktuálnom ročníku minimálne dočasne odpútali od dna tabuľky, s piatimi bodmi na konte poskočili na 14. miesto, na České Budějovice a Teplice, ktoré predstihli, však ešte len čaká zápas 7. kola.

Výrazným víťazstvom, no v prospech domácich, sa skončil duel medzi FK Příbram a FK Jablonec – 4:0. Hostia, ktorí doteraz strelili najviac gólov zo všetkých tímov v aktuálnej sezóne Fortuna ligy, nielenže vyšli bodovo naprázdno, no zaznamenali i zatiaľ najvyššiu prehru v sezóne.

Fortuna liga – 7. kolo

Nedeľa

Slovan Liberec – Sparta Praha 3:1 (1:0)

Góly: 45.+2 a 80. Malinský, 58. Potočný (z 11 m) – 63. Hložek, Koscelník (Liberec) hral od 77. min – Hancko odohral celé stretnutie a dostal ŽK, Štetina (obaja Sparta) bol na lavičke náhradníkov

FK Mladá Boleslav – Dynamo České Budějovice 4:2 (2:2)

Góly: 45., 45.+3, 54. a 67. Komličenko – 34. Provod, 41. Brandner. ČK: 72. Kladrubský (Dynamo), Schranz (Dynamo) hral do 79. min

Viktoria Plzeň – SFC Opava 4:0 (2:0)

Góly: 14. Čermák, 36. Kovařík, 46. Limberský, 68. Chorý, brankár Kozáčik (Plzeň) bol na lavičke náhradníkov – Mondek odohral celé stretnutie a dostal ŽK, Dedič hral od 56. min

Sobota

FK Příbram – FK Jablonec 4:0 (2:0)

Góly: 31. a 74. Škoda, 3. Soldát, 70. Rezek, Považanec za hostí hral do 25. minúty

Fastav Zlín – MFK Karviná 1:4 (0:1)

Góly: 90.+2 Jiráček – 12. BUKATA, 59. Hanousek, 64. Petráň, 78. Puchel, ČK: 52. Azackij (Zlín) po 2.ŽK, Hlinka za domácich – Bukata (1 gól), Čonka, Janečka a Hrdlička za hostí odohrali celý zápas

Slavia Praha – Bohemians Praha 4:0 (1:0)

Góly: 9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90.+1 Traoré
ČK: Vacek (Bohemians) po 2. ŽK