Futbalisti milánskeho Interu v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom bravúrne zvládli vstup do nového ročníka Serie A.

24.08.2019 20:20 , aktualizované: 27.08.2019 00:09
Škriniar Foto: ,
Slovenský obranca Interu Miláno Milan Škriniar bráni hráča Lecce Filippa Falca.

V pondelňajšom zápase 1. kola si „nerazzurri“ poradili na domácej pôde s nováčikom súťaže U.S. Lecce jednoznačne 4:0. Tretí gól strelil Romelu Lukaku, nová akvizícia z Manchestru United. V druhom kole cestuje Inter na Sardíniu, 1. septembra si zmeria sily s Cagliari.

Futbalisti Brescie Calcio v zostave so Slovákom Nikolasom Špalekom zvíťazili v nedeľňajšom súboji 1. kola Serie A na pôde Cagliari 1:0. O výhre nováčika rozhodol v 53. minúte z jedenástky Alfredo Donnarumma, Špalek hral do 79. minúty.

Stopér Denis Vavro si tiež odkrútil úspešnú premiéru v talianskej lige. Za rozhodnutého stavu 3:0 sa v drese Lazia Rím dostal na ihrisko v 71. minúte, jeho tím si priviezol z Janova výhru 3:0 nad Sampdoriou. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Ciro Immobile.

Martin Škrtel sledoval výhru Atalanty Bergamo nad SPAL Ferrara 3:2 iba z lavičky náhradníkov. Gólovú prestrelku videli na Olympijskom štadióne v Ríme, kde AS trikrát viedol nad FC Janov, no napokon iba remizoval 3:3.

Futbalisti SSC Neapol zvládli prvé kolo Serie A, na ihrisku ACF Fiorentiny zvíťazili v stretnutí bohatom na góly 4:3.

Hoci sa zverenci Carla Ancelottiho museli zaobísť bez zranenej letnej posily, Mexičana Hirvinga Lozana, ktorý pod Vezuv prestúpil z PSV Eindhoven a pre zranenie chýbal aj Poliak Arkadiusz Milik, víťazstvo „partenopei“ zabezpečili tradičné ofenzívne opory – Dries Mertens, José Callejon a dvomi zásahmi Lorenzo Insigne.

V drese domácich nastúpil aj Frank Ribéry, na ihrisko sa dostal ako striedajúci hráč v 78. minúte, od 61. minúty hral aj bývalý hráč AC Miláno či Schalke 04 Kevin-Prince Boateng, ktorý pár minút po striedaní zaznamenal gól.

Futbalisti Juventusu Turín vykročili víťazne za obhajobou titulu v talianskej Serii A. V otváracom zápase sezóny vyhrali na pôde AC Parma 1:0.

V zostave „starej dámy“ pritom od začiatku nenastúpila ani jedna z veľkých letných akvizícií. Na lavičke medzi náhradníkmi zostali obrancovia de Ligt i Danilo, rovnako tak stredopoliar Rabiot, medzi žrďami dostal pred navrátilcom Buffonom prednosť Poliak Wojciech Szczesny. Rovnako na lavičke náhradníkov zostal na strane domácich aj slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Juventus mal v zápase prevahu i viac šancí. Víťazný gól „bianconeri“ zaznamenal v 21. minúte stopér Giorgio Chiellini, ktorý sa po odvrátenom rohovom kope a vrátenej lopte do 16-tky najlepšie zorientoval v skrumáži.

Aktivitou po góle hýril Ronaldo, najskôr mu však v 13. minúte pokazilo radosť brvno a potom aj systém VAR, na základe ktorého mu rozhodca v 35. minúte pre ofsajd neuznal gól. Neúspechom sa skončili aj Ronaldove šance v 66. a 73. minúte. V tom čase už bol na ihrisku v drese Juve Adrien Rabiot, ktorý ako voľný hráč prišiel do metropoly Piemontu z Paríža Saint-Germain. Aj keď sa domáci v závere snažili vyrovnať, Juventus víťazstvo nepustil.

Seria A, 1. kolo

Pondelok

Inter Miláno – U.S. Lecce 4:0 (2:0)
Góly: 21. Brozovič, 24. Sensi, 60. Lukaku, 84. Candreva, ČK: 76. Farias (Lecce)
M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas

Nedeľa

Udinese Calcio – AC Miláno 1:0 (0:0)

Gól: 72. Becao

Cagliari Calcio – Brescia Calcio 0:1 (0:0)

Gól: 53. Donnarumma (z 11 m), Špalek (Brescia) hral do 79. min

Hellas Verona – FC Bologna 1:1 (1:1)

Góly: 36. Veloso – 15. Sansone (z 11 m). ČK: 13. Dawidowicz (Verona), Tupta (Verona) sedel na lavičke náhradníkov

AS Rím – FC Janov 3:3 (2:2)

Góly: 6. Ünder, 30. Džeko, 49. Kolarov – 16. Pinamonti, 43. Criscito (z 11 m), 70. Kouame

Sampdoria Janov – Lazio Rím 0:3 (0:1)

Góly: 37. a 62. Immobile, 56. Correa, Vavro (Lazio) nastúpil v 71. min

SPAL Ferrara – Atalanta Bergamo 2:3 (2:1)

Góly: 7. Di Francesco, 27. Petagna – 71. a 76. Muriel, 34. Gosens, Škrtel (Atalanta) sedel na lavičke náhradníkov

FC Turín – Sassuolo Calcio 2:1 (1:0)

Góly: 14. a 55. Zaza – 69. Caputo

Sobota

ACF Fiorentina – SSC Neapol 3:4 (1:2)

Góly: 9. Pulgar, 52. Milenkovič, 65. Boateng – 43. (z 11 m) a 67. Insigne, 38. Mertens, 56. Callejon

AC Parma – Juventus Turín 0:1 (0:1)

Gól: 21. Chiellini, Kucka presedel zápas na lavičke domácich