Dúbravka zatiahol roletu proti Tottenhamu. Newcastle s prvou výhrou

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka si udržal čisté konto v nedeľňajšom zápase 3. kola anglickej futbalovej Premier League, v ktorom jeho Newcastle United zvíťazil na ihrisku favorizovaného Tottenhamu Hotspur 1:0.

24.08.2019 08:06 , aktualizované: 25.08.2019 20:14
Martin Dúbravka Foto: ,
Hráči Newcastlu United na čele s Martinom Dúbravkom (vpravo) sa tešia z prvého víťazstva v Premier League.

O výhre hostí nad semifinalistom minulého ročníka Ligy majstrov rozhodol v 27. minúte Joelinton a „straky“ si pripísali prvé body do tabuľky.

Manchester City zvíťazil v nedeľňajšom zápase 3. kola anglickej futbalovej Premier League na ihrisku AFC Bournemouth 3:1. Dva góly úradujúceho majstra strelil Sergio Agüero, jeden pridal Raheem Sterling. V tabuľke patrí City druhá priečka so ziskom siedmich bodov za zatiaľ stopercentným FC Liverpool.

Futbalisti Liverpoolu zostávajú posledným tímom v Premier League, ktorý je po 3. kole stopercentný. V sobotu zdolali v šlágri Arsenal Londýn 3:1.

„The Reds“ posadili na koňa štandardné situácie. Úvodný gól vsietil tesne pred prestávkou po rohovom kope obranca Joel Matip. Po zmene strán prišli chvíle egyptského zakončovateľa Mohameda Salaha. Najprv zvýšil na 2:0 z pokutového kopu a ešte pred uplynutím hodiny zápasu pridal ďalší zásah. Za Arsenal iba korigoval výsledok v závere Lucas Torreira.

Manchester United po dramatickom závere prehral doma s londýnskym tímom Crystal Palace 1:2.

O prvý gól duelu sa postaral z rýchleho protiútoku ghanský útočník Jordan Ayew, ktorý v 32. min nezaváhal osamotený pred brankárom Davidom De Geom. V druhom polčase nepremenil za domácich pokutový kop Marcus Rashford, no minútu pred koncom vyrovnal David James.

Lenže „červení diabli“ aj tak napokon nezískali prvýkrát v sezóne ani bod, keď ich v tretej minúte nadstaveného času zmrazil Patrick van Aanholt.

Futbalisti londýnskej Chelsea zvíťazili 3:2 na ihrisku Norwichu v sobotňajšom stretnutí 3. kola anglickej Premier League. Dvoma gólmi sa prezentoval anglický útočník Kevin „Tammy“ Abraham. Frank Lampard na lavičke „The Blues“ si proti nováčikovi pripísal prvý trojbodový zápis v sezóne.

Futbalisti Aston Ville vybojovali prvé víťazstvo v novom ročníku, v piatkovom zápase 3. kola anglickej Premier League zdolali Everton 2:0.

Domácich poslal v 21. minúte do vedenia Brazílčan Wesley, triumf spečatil v nadstavenom čase holandský krídelník Anwar El Ghazi. Nováčik dosiahol prvú výhru v najvyššej súťaži po tri a pol roku, predtým naposledy slávil víťazstvo v Premier League vo februári 2016 proti Norwichu.