Duda nezabránil prehre Herthy, Pekarík nefiguroval v nominácii

Hertha Berlín nestačila doma na Wolfsburg, ktorému podľahla hladko 0:3.

23.08.2019 23:54 , aktualizované: 25.08.2019 21:02
Hertha Berlín Foto: ,
Slovenský reprezentant Ondrej Duda v súboji o loptu.

V drese zdolaného tímu hral do 75. minúty slovenský reprezentant Ondrej Duda, jeho krajan Peter Pekarík po zranení ešte nefiguroval na súpiske.

V najsledovanejšom zápase kola Bayern Mníchov uspel v Gelsenkirchene na ihrisku Schalke hladko 3:0. O všetky góly sa postaral útočník Bavorov Robert Lewandowski. V prvom polčase premenil penaltu a po prestávke trafil presne k žrdi z priameho kopu. Tretí pridal osamotený po ideálnej prihrávke Kingsleyho Comana.

Futbalisti Borussie Mönchengladbach si pripísali premiérové víťazstvo v sezóne, keď uspeli 3:1 na ihrisku Mainzu v zápase 2. kola nemeckej Bundesligy.

V ich drese odohral celé stretnutie slovenský stredopoliar László Bénes.

Anglický tínedžer Jadon Sancho bol ústrednou postavou Borussie Dortmund na ceste za víťazstvom v piatkovom zápase 2. kola nemeckej I. bundesligy 2019/2020. V 70. min vyrovnal na priebežných 1:1 a v nadstavenom čase prihral na gól španielskemu spoluhráčovi Pacovi Alcácerovi.

Sancho zaznamenal 15. bundesligový zásah, čím sa vo veku 19 rokov a 151 dní stal najmladším hráčom v dejinách súťaže, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto métu. Doterajšie maximum Horsta Köppela z roku 1967 prekonal o 34 dní.

„Kľúčové z pohľadu nášho víťazstva bolo, že sme zostali pokojní aj za stavu 0:1. Zápas však ukázal aj to, že sme boli ďaleko od nášho potenciálu,“ poznamenal kapitán BVB Marco Reus, ktorý doviedol mužstvo k druhému ligovému triumfu v sezóne.

„Bol to ťažký zápas. Kolínčania hrali dobre, zvlášť do prestávky. Za sebou navyše mali skvelé publikum, ktoré ich hnalo vpred. V druhom polčase sme zlepšili našu hru a nakoniec sa nám podarilo streliť tri góly,“ nadviazal na klubovom webe Borussie stredopoliar Julian Brandt, predsezónna posila z Leverkusenu.

Kolínski fanúšikovia sa v piatok mohli zoznámiť s novým klubovým maskotom – capkom Hennesom IX., keďže jeho predchodca Hennes VIII., ktorý bol v tejto pozícii dlhých 11 rokov, už dosiahol vysoký vek a zo zdravotných dôvodov ho radšej premiestnili do miestnej ZOO.

Strelca jediného gólu domácich Dominicka Drexlera po stretnutí mrzelo, že kolínske mužstvo napriek dobrému výkonu nezískalo ani bod. "Bolí nás, že sme nakoniec bez bodu. Možno sme mohli lepšie ubrániť situácie, z ktorých sme dostali prvé dva góly. Pravdepodobne sme sa nechali uniesť výbornou atmosférou na tribúnach.

V závere sme skúsili ísť za gólom na 2:2, ale Dortmund už v týchto fázach hral veľmi dobre a napokon je z toho výsledok 1:3. Na druhej strane som veľmi rád, že som strelil môj premiérový gól v I. bundeslige," poznamenal na webe 1. FC Kolín nad Rýnom 29-ročný rodák z Bonnu.

Bundesliga – 2. kolo:

Nedeľa

Hertha Berlín – VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Góly: 9. Weghorst (z 11 m), 82. Brekalo, 90.+1 Roussillon, Ondrej Duda hral do 75. min, Peter Pekarík (obaja Hertha) nefiguroval na súpiske

RB Lipsko – Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0)

Góly: 10. Werner, 80. Poulsen – 89. Paciencia

Sobota:

Schalke 04 – Bayern Mníchov 0:3 (0:1)

Góly: 20., 50. a 75. Lewandowski (prvý z 11 m)

Augsburg – Union Berlín 1:1 (0:0)

Góly: 59. Vargas – 80. Andersson, ČK: 84. Schlottenberg (Union)

Düsseldorf – Leverkusen 1:3 (0:3)

Góly: 82. Morales – 6. Baker (vlastný), 33. Aranguiz, 39. Bellaribi

Hoffenheim – Brémy 3:2 (0:1)

Góly: 54. Bičakčič, 59. Bebou, 87. Kadeřábek – 43. Füllkrug, 81. Osako, ČK: 77. Eggestein (Leverkusen) po druhej ŽK

Mainz – Mönchengladbach 1:3 (1:1)

Góly: 18. Quaison – 31. Lainer, 77. Plea, 79. Embolo, László Bénes (Mönchengladbach) odohral celý duel

Paderborn – Freiburg 1:3 (1:2)

Góly: 3. Mamba – 21. Waldschmidt (z 11 m), 40. Petersen, 90. Kwon