Opäť bez Neymara a tentoraz i bez bodov. Rennes odplatilo Parížanom prehru

, 18.08.2019 23:36, aktualizované: 19.08.2019 00:00
Thiago Silva
Kapitán PSG Thiago Silva po prehre s Rennes. Autor: ,

Obhajca titulu vo francúzskej lige Paríž Saint-Germain utrpel prvú prehru v sezóne už v 2. kole.

Hviezdny tím trénera Thomasa Tuchela podľahol 1:2 na ihrisku Rennes, ktorému sa tak dokonale podarila odveta za prehru v domácom Superpohári.

Úradujúci víťazi národného pohára pred dvoma týždňami podľahli 1:2 ligovému šampiónovi PSG. Rovnako ako v Šen-čene dnes nevyhral tím, ktorý ako prvý skóroval. Hostí poslal do vedenia v 36. minúte Edinson Cavani, ktorý využil chybnú rozohrávku Rennes.

Domáci ale do prestávky vyrovnali vďaka M'Baye Niangovi a tri minúty po pauze strelil hlavou víťazný gól Romain del Castillo. Rennes, ktoré v apríli v pohárovom finále zdolalo Parížanov na penalty, potom ešte trafilo tyč.

V zostave PSG chýbal rovnako ako v prvom ligovom dueli Brazílčan Neymar, ktorý má údajne namierené späť do Španielska, kde podľa špekulácií rokuje o návrate s Barcelonou či prestupe do Realu Madrid.

„Nebude s nami, stále nie je stopercentne zdravotne v poriadku,“ prezradil pred nedeľným zápasom tréner Parížanov Thomas Tuchel, ktorý nie je proti zotrvaniu Brazílčana v kádri. „Ak uvažujem o silnom tíme PSG, tak on v ňom nechýba,“ cituje ho BBC.com.

Rennes je po dvoch kolách bodovo stopercentné spoločne s Nice a Lyonom, úradujúci majster je s tromi bodmi ôsmy.

Ligue 1 – 2. kolo:

Nedeľa:

AS St. Étienne – Stade Brest 1:1 (0:1) Góly: 83. Bouanga – 45.+ Faussurier

Stade Reims – Racing Štrasburg 0:0

Stade Rennes – Paríž St. Germain 2:1 (1:1) Góly: 44. Niang, 48. Del Castillo 36. Cavani

Sobota:

FC Nantes – Olympique Marseille 0:0

FC Metz – AS Monaco 3:0 (1:0)
Góly: 11. a 53. Diallo (prvý z 11 m), 66. Cohade, ČK: 34. Aguilar (Monaco)

FC Toulouse – Dijon FCO 1:0 (0:0)
Gól: 54. Makengo

Nimes Olympique – OGC Nice 1:2 (1:2)
Góly: 45.+1 Ripart (z 11 m) – 10. Cyprien (z 11 m), 16. Ganago, ČK: 90.+9 Briancon, 90.+9 Martinez – 51. Racine

Amiens SC – OSC Lille 1:0 (0:0)
Gól: 70. Guirassy, ČK: 39. Soumare (Lille)

Girondins Bordeaux – Montpellier HSC 1:1 (0:1)
Góly: 70. Maja – 22. Delort