Výhru Sparty nad Ostravou videlo vyše 14-tisíc divákov, Plzeň len s bodom

V úvodnom nedeľňajšom zápase 6. kola českej futbalovej ligy zvíťazila Sparta Praha nad Baníkom Ostrava 2:0. V drese Sparty odohral celý zápas Dávid Hancko, v bránke Ostravy stál Viktor Budinský.

17.08.2019 23:13 , aktualizované: 18.08.2019 22:10

Pražania si pred 14 123 divákmi čiastočne spravili chuť po štvrtkovom vyradení v 3. predkole Európskej ligy s Trabzonsporom. Tím z Letnej v najvyššej súťaži zdolal Baník štvrtýkrát za sebou a v siedmom z posledných ôsmich stretnutí.

Futbalisti Plzne remizovali v Tepliciach 1:1, tretíkrát za sebou v lige nevyhrali a na vedúcu Slaviu majú päťbodové manko. Hostí poslal do vedenia v 37. minúte Lukáš Kalvach, ale Jakub Hora v 83. minúte rozhodol o deľbe bodov.

Pražský Bohemians 1905 zmazal v sobotňajšom domácom zápase s Olomoucom dvojgólovú stratu a po obrate zvíťazili 3:2.

Sigma viedla po 58 minútach 2:0 po vlastnom góle brankára Pražanov Tomáša Fryštáka a premenenej penalte Jakuba Plška. „Klokani“ vyrovnali v rozpätí desiatich minút zásluhou Jakuba Podaného s Lukášom Hůlkom a vo štvrtej minúte nadstavenia rozhodol David Bartek.

Sumáre – 6. kolo:

Nedeľa:

Sparta Praha – Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Góly: 10. a 39. Hašek
D. Hancko odohral celý zápas – V. Budinský chytal celý zápas

FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)
Góly: 22. Jovovič, 65. Doležal – 80. Ladra
J. Považanec (Jablonec) hral do 76. min.

MFK Karviná – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Gól: 18. Pešek
J. Krivák hral celý zápas, D. Guba nastúpil v 46. min, M. Janečka nastúpil v 46. min, M. Bukata hral od 74. min, M. Čonka a L. Hrdlička boli na lavičke náhradníkov – M. Koscelník bol na lavičke náhradníkov

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Góly: 83. Hora – 37. Kalvach
M. Kozáčik (Plzeň) bol na lavičke náhradníkov

Sobota:

1. FC Slovácko – 1. FK Příbram 2:0 (0:0)
Góly: 47. a 61. Petržela

Slezský FC Opava – FC Fastav Zlín 0:3 (0:1)
Góly: 45. a 90.+3 Poznar, 54. Podio
K. Mondek hral celý zápas, R. Dedič (obaja Opava) hral celý zápas a dostal ŽK – M. Hlinka hral celý zápas, M. Rakovan (obaja Zlín) bol na lavičke náhradníkov

Bohemians 1905 Praha – Sigma Olomouc 3:2 (0:1)
Góly: 62. Podaný, 72. Hulka, 90.+4 Bartek – 39. Pyták (vlastný), 58. Pišek (z 11 m)