Barcelona v úvodnom kole nečakane padla a prišla o hviezdu z útoku

Futbalisti španielskeho majstra FC Barcelona nečakane prehrali v piatkovom úvodnom zápase nového ročníka La Ligy na pôde Athletica Bilbao 0:1.

16.08.2019 23:10
Antoine Griezmann Foto: ,
Nová posila Barcelony Antoine Griezmann počas zápasu v Bilbau.

O prehre Kataláncov rozhodol v 89. minúte striedajúci veterán Aritz Aduriz krásnymi nožničkami pri prvom dotyku s loptou.

Kataláncom chýbal zranený argentínsky útočník Lionel Messi a v prvom polčase prišli aj o útočníka Luisa Suáreza. Toho pre zranenie lýtkového svalu na pravej nohe musel v 37. minúte nahradiť Rafinha.

Pre Kataláncov je to ďalšia citeľná strata v útoku, pre rovnaké zranenie im chýba aj Argentínčan Lionel Messi, ktorý nemohol nastúpiť v ligovej ouvertúre.

Vedenie FCB v sobotu potvrdilo Suarezovo zranenie, nešpecifikovalo však, ako dlho by mohol 32-ročný kanonier majstrovi chýbať. Podľa španielskych médií mu hrozí dlhšia pauza.

Aj keď mali Katalánci prevahu, ich strely mierili maximálne do bránkovej konštrukcie.

Na súpiske FCB už nefiguroval Brazílčan Coutinho, ktorý smeruje na hosťovanie do Bayernu Mníchov.