Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Najhorší začiatok novej sezóny. Sparta prehrala po deviatich rokoch

Futbalisti Sparty vstúpili do nového ligového ročníka prekvapivou domácou prehrou 0:2 so Slováckom. Súťažná premiéra pod trénerom Václavom Jilkom im nevyšla.

15.07.2019 00:22

Sparta prehrávala po góloch Kalabišku a Daníčku po pol hodine 0:2. Pražania po prestávke síce pridali, ale skórovať nedokázali a v prvom kole prehrali prvýkrát od roku 2010. Slovácko naopak na Letnej vyhralo vôbec prvýkrát, keď v predchádzajúcich 17 zápasoch na štadióne Sparty získalo len bod.

Českým Budějoviciam návrat do prvej ligy po štyroch rokoch nevyšiel. Domáci prehrávali od 32. minúty po góle Jurečka a aj keď v druhom polčase mali Juhočesi viac z hry, gól dať nedokázali. Najbližšie k nemu mali v nadstavení, ale brankár Fendrich dvoma skvelými zákrokmi pri pokusoch Mršiča a Táborského zaistil Opave víťazstvo 1:0.

** Česká Fortuna liga – 1. kolo:**

Dynamo České Budějovice – FC Opava 0:1 (0:1)
Gól: 32. Jurečka
K. Mondek hral do 77. min a dostal ŽK, R. Dedič (obaja Opava) hral do 46. min a dostal ŽK

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 1:0 (0:0)
Gól: 82. Komličenko (z 11 m). ČK: 62. Hanousek (Karviná) po 2. ŽK
M. Čonka odohral celý zápas, M. Janečka hral do 61. min a dostal ŽK, J. Krivák a L. Hrdlička (všetci Karviná) boli na lavičke náhradníkov

Sparta Praha – 1. FC Slovácko 0:2 (0:2)
Góly: 19. Kalabiška, 30. Daníček
L. Štetina (Sparta) odohral celý zápas – P. Šimko (Slovácko) odohral celý zápas

Baník Ostrava – Slovan Liberec 1:2 (1:0)
Góly: 9. Kuzmanovč – 53. Pešek, 90.+4 Potočný
V. Budinský (Ostrava) odchytal celý zápas – M. Koscelník (Liberec) odohral celý zápas

FK Příbram – FK Teplice 1:1 (1:0)
Góly: 42. Škoda – 71. Mareš

Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 3:1 (1:1)
Góly: 40. Kayamba, 72. Kopic (z 11 m), 90.+5 Kovařík – 34. Plšek (z 11 m). ČK: 71. Yunis (Olomouc) po 2. ŽK
P. Hrošovský odohral celý zápas, brankár M. Kozáčik (obaja Plzeň) bol na lavičke náhradníkov – L. Greššák (Olomouc) odohral celý zápas a dostal ŽK

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Góly: 19. a 84. Matoušek, ČK: 90.+1 Köstl (Bohemians)