Griezmanna pri rozlúčke vypískali, Celta s Lobotkom sa zachránila

Futbalisti Atlética Madrid v záverečnom 38. kole španielskej ligy remizovali na ihrisku Levante 2:2 po tom, ako v oslabení zmazali dvojgólové manko.

18.05.2019 15:35 , aktualizované: 23:45
Antoine Griezmann Foto: ,
Antoine Griezmann z Atlética Madrid počas zápasu s Levante.

Posledné stretnutie v drese vicemajstra odohral hviezdny útočník Antoine Griezmann, ktorý v týždni oznámil úmysel po piatich rokoch opustiť klub.

Okrem 28-ročného Francúza by klub z Madridu malo opustiť niekoľko opôr. Počas uplynulého víkendu sa v domácom zápase proti Seville rozlúčil kapitán Diego Godín, ktorému klub pred duelom pripravil rozlúčku s fanúšikmi. Práve nečakaný Griezmannov krok rozhneval fanúšikov Atlética. Tí v druhom polčase hromadne bučali na vlastného útočníka.

„Musíme oceniť prácu gladiátorov, ktorí odchádzajú. Ich najväčším odkazom nie sú získané tituly, ale ich oddanosť a láska ku klubu,“ uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii kouč Diego Simeone. Ten zároveň odmietol špekulácie ohľadne ďalších odchodov. Podľa viacerých informácií sú však na odchode z klubu ďalšie opory ako Rodrigo, Felipe Luis či Juanfran.

Levante potvrdilo dvoma gólmi v prvom polčase dobrú formu v závere sezóny. Po rohovom kope sa presadil Cabaco a druhý zásah pridal Roger, ktorý vystihol chybnú rozohrávku súpera.

Atlético hralo od 51. minúty bez vylúčeného Correa, ktorý po odpískaní nakopol protihráča, napriek tomu dokázalo vyrovnať. V 69. minúte znížil prudkou strelou spoza šestnástky Rodrigo a desať minút pred koncom skóroval pri debute v La Lige osemnásťročný útočník Sergio Camello.

V sobotňajších zápasoch záverečného 38. kola sa definitívne rozhodlo o obsadení konečnej 4. pozície v tabuľke. Trojicu FC Barcelona, Atlético Madrid a Real Madrid bude v skupinovej časti budúcosezónnej edície Ligy majstrov napokon sprevádzať FC Valencia.

„Netopiere“ neponechali nič na náhodu a triumfovali na ihrisku Realu Valladolid 2:0. Na zvyšnú miestenku do LM ašpirovali aj Getafe a FC Sevilla, napokon si spolu so siedmym Espanyolom Barcelona zahrajú v Európskej lige.

V sobotu sa rozhodlo aj o treťom zostupujúcom do Segunda División. Spoločne s Rayom Vallecanom a Huescou opúšťa najvyššiu súťaž aj Girona.

La Liga – 38. kolo:

Levante – Atlético Madrid 2:2 (2:0)
Góly: 6. Cabaco, 36. Roger Martí – 68. Rodrigo, 79. Camello, ČK: 51. Á. Correa (Atlético)

Celta Vigo – Rayo Vallecano 2:2 (0:1)
Góly: 82. a 90.+ Iago Aspas (prvý z pok. kopu) – 29. Embarba (z pok. kopu), 71. Medrán