Obavy v Liverpoole. Salaha po strete s Dúbravkom odniesli na nosidlách

Jednej z mála šancí sa chytil parádne. V tejto sezóne Premier League odohral len 285 minút. Naskočil do jedenástich zápasov, len trikrát ako hráč základnej zostavy. Aj napriek tomu je ospevovaným hrdinom Liverpoolu.

05.05.2019 12:46
Salah Dúbravka futbal Foto: ,
Stret Martina Dúbravku s Mohamedom Salahom.

Divock Origi v 73. minúte sobotňajšieho duelu proti Newcastlu (3:2) vystriedal zraneného Mohameda Salaha. Na ihrisko išiel s jediným cieľom – vrátiť hosťom vedenie za stavu 2:2 a priblížiť ich k trom bodom.

Hviezdna chvíľa málo využívaného Belgičana s kenskými koreňmi prišla o necelú štvrťhodinu. Po centri Xherdana Shaqiriho Origi predskočil jedného z brániacich hráčov domácich a nedal brankárovi Newcastlu Martinovi Dúbravkovi šancu zareagovať.

„Bol to veľký boj. Ťažkú úlohu sme však zvládli. Ukázali sme bojovného ducha a máme tri body. Snažil som sa len robiť, čo sa dalo. Mám radosť, lebo sme ako tím pracovali veľmi tvrdo. Sme v kľúčovej časti sezóny a o každý bod sa strhne veľká bitka,“ vravel po zápase pre Sky Sports šťastný strelec, ktorý gól venoval práve Salahovi.

Na ihrisko by sa Origi nedostal nebyť Dúbravku. Slovenský reprezentačný gólman po hodine hry boxoval centrovanú loptu do bezpečia. Počas letu vzduchom trafil nohou Salaha do hlavy. Egyptský útočník po dlhom ošetrovaní aj ospravedlnení sa Dúbravku opúšťal ihrisko na nosidlách.

„Dostal poriadnu ranu, ale je v poriadku,“ povedal na margo Salahovho zranenia i zdravotného stavu kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.

Mal veľkú radosť, že z lavičky vytiahol dvoch žolíkov. Centrujúceho Shaqiriho aj zakončujúceho Origiho. Vďaka šťastnej ruke pri striedaniach i futbalovom majstrovstve dvojice dostal Liverpool pod tlak súpera v boji o titul.

Manchester City musí v pondelok večer proti Leicestru zvíťaziť, inak pred víkendovým posledným kolom príde o líderskú pozíciu.

„Čo na to povedať? Bolo to kľúčové, nádherné, ako z rozprávky. Nehrávajú často, ale taký je futbal. Musel som sa rozhodnúť. Bol to ich veľký moment. Skvelé,“ sypal Klopp superlatívy na adresu Origiho so Shaqirim.