MUFC stratil šancu na Ligu majstrov, Chelsea poskočila na tretie miesto

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili 3:2 na trávniku Newcastlu United v sobotňajšom zápase predposledného 37. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

04.05.2019 16:03 , aktualizované: 05.05.2019 17:28
United futbal Foto: ,
Scott McTominay (Manchester United) a Juninho Bacuna (Huddersfield Town) v súboji o loptu.

„The Reds“ mali dobrý vstup do zápasu a už v 13. min sa ujali vedenia po presnej hlavičke Virgila van Dijka, no domáci rýchlo odpovedali, keď skóroval Christian Atsu. Do prestávky síce Liverpoolčanom prinavrátil tesný náskok Mohamed Salah, ale po zmene strán opäť vyrovnal Salomon Rondon.

Tréner hostí Jürgen Klopp zareagoval viacerými striedaniami a jeden z jeho „žolíkov“ napokon rozhodol. V 86. min skóroval hlavičkou po štandardnej situácii Belgičan Divock Origi a slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý odchytal celé stretnutie, bol bezmocný.

Liverpool sa vďaka triumfu opäť vrátil na prvé miesto tabuľky, ale druhý Manchester City má len dvojbodovú stratu a zápas k dobru. Stretnutie nedohral Mohamed Salah, ktorý utrpel zranenie hlavy po zrážke s Dúbravkom.

Hráči Cardiffu sa nepredstavia v nasledujúcom ročníku Premier League, keďže v sobotu nezvládli dôležitý domáci duel s Crystal Palace, v ktorom prehrali tesne 2:3.

Mužstvo z Walesu už v záverečnom kole nemôže opustiť zostupovú osemnástu pozíciu, keďže na sedemnásty Brighton momentálne stráca štyri body. Už dlhšie bolo jasné, že anglickú najvyššiu súťaž opustia aj Fulham a Huddersfield.

Futbalisti Bournemouthu zvíťazili na vlastnom ihrisku nad hráčmi Tottenhamu 1:0. O jediný presný zásah v stretnutí sa postaral v nadstavenom čase druhého polčasu domáci obranca Nathan Aké. Hostia z Londýna dohrávali duel iba s deviatimi hráčmi, keď pod sprchy predčasne putovali Son Heung-min a Juan Foyth.

V nedeľu Manchester United len remizoval na pôde Huddersfieldu 1:1. Už v ôsmej minúte stretnutia síce otvoril skóre škótsky záložník Scott McTominay, ale po hodine hry sa presadil domáci útočník Isaac Mbenza.

Ten využil chybu Luka Shawa a zaznamenal svoj prvý gól v tomto ligovom ročníku. „Červení diabli“ po zaváhaní na ihrisku posledného mužstva tabuľky definitívne stratili šancu na účasť v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov.

Naopak, blízko k postupu do skupinovej fázy najprestížnejšej európskej súťaže je londýnska Chelsea, ktorá sa víťazstvom 3:0 nad Watfordom posunula na tretie miesto tabuľky Premier League. V druhom polčase sa o góly postupne postarali Ruben Loftus-Cheek, David Luiz a Gonzalo Higuaín.

Arsenal len remizoval s Brightonom 1:1. Tento výsledok znamená, že Chelsea získala miestenku do Ligy majstrov.