Kucka prispel gólom k remíze Parmy, Mertens dostihol Maradonu, prehra AC

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka skóroval v nedeľňajšom zápase 34. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A 2018/2019 pri remíze Parmy na ihrisku Chieva Verona 1:1.

28.04.2019 15:07 , aktualizované: 23:08
Dries Mertens Foto: ,
Dries Mertens oslavuje gól Neapola proti Frosinone.

Bojnický rodák otváral skóre tohto stretnutia v 38. min a zaznamenal svoj tretí ligový gól na Apeninskom polostrove v rámci aktuálnej sezóny. Kuckova Parma sa sktuálne nachádza na 15. mieste s 37 nazbiera­nými bodmi.

Futbalisti Neapola zvíťazili na ihrisku predposledného Frosinone 2:0 a majú na druhom mieste náskok ôsmich bodov pred Interom Miláno.

Favorit išiel do vedenia v 19. minúte zásluhou Mertensovmu výstavnému gólu z priameho kopu. Belgický útočník dal 81. ligový gól za Neapol, čím vyrovnal na treťom mieste klubovej tabuľky strelcov slávneho Argentínčana Diega Maradonu.

Druhý zásah pridal v 49. minúte Younes po narážačke s Milikom. Frosinone stráca na udržanie v súťaži desať bodov a po ďalších zápasoch kolesa môže prísť aj o teoretickú šancu na záchranu.

Hráči AC Miláno prehrali na ihrisku FC Turín 0:2. Gólovo sa za domácich presadili Andrea Belotti a Alejandro Berenguer. „Rossoneri“ potvrdili zlú formu, keď dokázali zvíťaziť iba v jednom z posledných ôsmich súťažných duelov.

Aktuálne majú po 34 ligových stretnutiach na konte 56 bodov a patrí im šiesta pozícia so stratou dvoch bodov na štvrtú priečku, ktorá zaručuje boje o účasť v Lige majstrov 2019/2020. Rovnaký počet bodov má na konte aj nedeľňajší súper Milánčanov z Turína, ktorý svojho rivala o skóre predbehol v tabuľke.

Sampdoria Janov – Lazio Rím 1:2 (0:2)
Góly: 57. Quagliarella – 3. a 19. Caicedo, ČK: 45. G. Ramiréz (Sampdoria) po 2. ŽK

FC Turín – AC Miláno 2:0 (0:0)
Góly: 58. Belotti, 69. Berenguer, ČK: 82. Romagnoli (AC Miláno) po 2. ŽK