Kľúčový moment sezóny? Dortmund prehral derby, Bayern má šancu odskočiť

Futbalisti Dortmundu v 31. kole nemeckej Bundesligy prehrali derby so Schalke 2:4 a na druhom mieste tabuľky stále strácajú bod na vedúci Bayern Mníchov.

27.04.2019 18:20 , aktualizované: 21:37
Schalke, Dortmund, fanúšikovia Foto: ,
Roztržka medzi fanúšikmi Schalke a Dortmundu po zápase.

Ten má však nedeľňajší zápas s Norimbergom k dobru a môže odskočiť na štyri body.

Dortmund mohol ísť v prípade výhry vo vestfálskom derby do čela a viedol, keď sa v 14. minúte trafil Götze po prihrávke od Sancha. Lenže vzápätí Schalke vyrovnalo z penalty zásluhou Caligiuriho. A rovnaký hráč ešte do polčasu prihral na gól Sanému.

Kľúčové fázy zápasu nastali po hodine hry, po tom, ako domáci Reus dostal červenú kartu za ostrý sklz na členok súpera. Caligiuri navyše faul potrestal presným zásahom z priameho kopu a zvýšil. Krátko nato sa hnalo Schalke do brejku, ktorý zastavil ďalším nebezpečným sklzom Wolf a aj on bol vylúčený.

Dortmund síce aj v dvojitom oslabení znížil po peknej akcii a góle Witsela, ale vzápätí sa na druhej strane presadil Embolo a Schalke tak ukončilo 15 zápasov trvajúcu domácu neporaziteľnosť Dortmundu.

Slovenský futbalista Ondrej Duda odohral 79 minút pri remíze Herthy Berlín na pôde Eintrachtu Frankfurt 0:0. Rodák zo Sniny bol v 70. min stretnutia potrestaný žltou kartou, šiestou v prebiehajúcej sezóne.

Klub z metropoly Nemecka neskóroval už viac než tri zápasy, ale z trávnika semifinalistu Európskej ligy UEFA si odniesol cenný bod. Frankfurt zostáva na štvrtom mieste tabuľky, no v prípade sobotňajšieho víťazstva na pôde Stuttgartu sa naňho bodovo môže dotiahnuť Borussia Mönchengladbach.

Bundesliga – 31. kolo:

Borussia Dortmund – Schalke 2:4 (1:2)
Góly: 14. M. Götze, 84. Witsel – 18. a 62. Caligiuri (prvý z pok. kopu), 28. S. Sané, 86. Embolo, ČK: 60. Reus, 65. M. Wolf (obaja Dortmund)

Düsseldorf – Werder Brémy 4:1 (2:1)
Góly: 1. Raman, 22. Karaman, 56. Hennings, 73. Suttner – 28. Kruse (z pok. kopu)

Frankfurt – Hertha Berlín 0:0
ČK: 80. Klünter (Hertha Berlín) po druhej ŽK