Manchesterské derby pre City, Arsenal s ďalšou prehrou

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v zápase 33. kola najvyššej anglickej súťaže nad mestským rivalom United 2:0.

24.04.2019 23:03
SOCCER-ENGLAND-MUN-MCI/ Foto: ,
Tréner Manchestru City Pep Guardiola (v popredí) a kouč Manchestru United Ole Gunnar Solskjaer počas zápasu.

Zverenci Pepa Guardiolu vyhrali jedenáste ligové stretnutie v sérii a vrátili sa na prvú priečku tabuľky. V prvom polčase mali väčšie šance, ale pri dvoch strelách Raheema Sterlinga sa vyznamenal brankár David de Gea.

Hostia sa strelecky presadili až po prestávke. V 54. min úspešne zakončil individuálnu akciu Bernardo Silva a o dvanásť minút neskôr uzavrel gólový účet stretnutia striedajúci Leroy Sané.

V druhom stredajšom zápase futbalisti Arsenalu prekvapujúco prehrali na pôde Wolverhamptonu 1:3. Rozhodnuté bolo už po úvodnom dejstve, keď sa postupne zapísali do streleckej listiny Rúben Neves, Matt Doherty a Diogo Jota.

Kanonieri prehrali tretí z ostatných štyroch duelov a výrazne si komplikujú účasť v elitnej štvorke Premier League. Ich čestný úspech zaznamenal v 80. min grécky obranca Sokratis Papastathopoulos.